Ak milujete blogy (ako ja) a radi čerpáte overené informácie a inšpirácie na konkrétne aktivity (ako ja :-)), mám tu pre vás pár tipov. Sú to moje najobľúbenejšie weby a blogy, u ktorých zaručene viem, že nájdem, čo hľadám.

Pravdou je, že slovenských resp. českých blogov s montessori témami až tak veľa nie je. Preto sa vlastne aj ja snažím na tomto svojom publikovať, čo viem, o čo sa môžem podeliť. A tu sú tie, ktoré zas inšpirujú mňa:

1. Montemother – Lenka v poslednej dobe píše menej často, ale zato kvalitne. Je mamou, ktorá sa v montessori pedagogike aj formálne vzdeláva a píše len o tom, čo sama vyskúša. Jej blog bol jedným z prvých, ktoré som začala sledovať, keď sa narodil náš najmladší.

2. Montessori sprievodca – naopak jedným z najnovších webov, ktoré poznám, je práve tento. Nie je písaný formou blogov, ale skôr ako informačný web. Je však parádne obsažný a autorka Lucka na ňom urobila kus skvelej práce. Nájdete tu návody a vysvetlenia podľa jednotlivých oblastí, s ktorými sa v montessori pedagogike bežne stretnete.

3. Montessori doma – aj táto stránka bola jednou z tých, z ktorých som zo začiatku veľa čerpala. Neviem, kto je autorom, ale je to škoda, že novinky už nepribúdajú. Ako archív ale ešte poslúži.

4. Moje montessori – u severných susedov o montessori výchove bloguje Miriam, pôvodom Slovenka. Píše síce po poľsky, ale veľa sa dá vyrozumieť. Okrem toho si náramne rada prezerám jej fotky, ako na blogu, tak na instagrame :-)

5. How we montessori – jeden z top anglicky písaných webov čo sa montessori života týka. Páči sa mi, že články sú radené podľa veku, takže ak hľadám tip na aktivity, rovno kliknem na vek aký potrebujem. A veľmi sa mi páči aj to, že mamička týmto spôsobom úplne žije, izby a nábytok sú prispôsobené detským rozmerom, deti zapája do všetkých činností a naozaj príjemne o tom všetkom píše.

6. Living Montessori Now – úplne iný level je tento blog od ženy, ktorá v montessori duchu svoje deti už vychovala a dnes sú z nich dospeláci, takže vidí aj výsledky svojej výchovy. Okrem toho teraz učí deti ako montessori pani učiteľka. Na jej blogu nájdete veľké množstvo aktivít na stiahnutie a vytlačenie, a tiež poriadnu dávku inšpirácie z iných webov.

7. The Natural Homeschool – o montessori inšpirovanom učení s deťmi v domácom prostredí je zas tento blog. Okrem nápadov na aktivity tu pomerne často autorka publikuje rozličné materiály na stiahnutie.

8. The helpful garden – absolútnym favoritom medzi materiálmi na stiahnutie je tento web. Zásadne ak čosi hľadám, je 90% šanca, že to tu nájdem. Opäť neviem, kto je autorom, ale v duchu mu veľmi často ďakujem! Také množstvo a tak kvalitného materiálu na stiahnutie úplne zdarma, to sa len tak nevidí!

9. The Pinnay Homeschooler – ďalšia úžasná studnica nápadov, pripravených tematických lekcií, aj materiálov na stiahnutie.

10. Making montessori ours – výborný inšpiratívny blog (nielen) o tom, ako sa dajú mnohé montessori pomôcky vyrobiť doma, na ozaj vysokej úrovni.

11. Eltern vom Mars – ak viete nemecky, skúste nakuknúť sem. Ak nemecky neviete, nezúfajte, ja tiež nie :-) Zato obrázky si pozerám veeľmi rada!

12. Montessori EtCie – blog vo francúzštine, ale opäť, najčastejšie sem chodím pre kartičky s obrázkami :-) Preložím si ich, vytlačím a vytešujem sa :-)

Tak ako? Páčia sa Vám? Alebo ste ich už poznali? Ak máte ďalšie skvelé tipy, poteším sa im v komentároch! :-)

2 komentáre on 12 montessori blogov, ktoré sa oplatí sledovať

  1. What did we do all day?
    Elementary Observations
    To the Lesson!

    A z tych uz neaktivnych, ale stale zaujimavych pre mladsie deticky- Counting Coconuts, Chasing Cheerios

  2. Dakujem krasne za inspiracne linky:-)..uz som si co to povytlacala a urcite sa k nim budem vracat

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.