Odkedy mi pamäť siaha, považovala som sa za cholerika. Mám výbušnú povahu, ľahko sa rozčúlim a veľmi často sa stáva, že najprv niečo vyprsknem a až potom začnem uvažovať. Brala som túto svoju vlastnosť ako nemenný fakt. Som takáto, hotovo, nič sa nedá robiť.

Ale nie je to celkom pravda. Vždy sa niečo dá robiť.

V mojom prípade toto uvedomenie prišlo s materstvom. Skrátka som nechcela, aby si moje deti pamätali svoju matku ako nejakú ukričanú fúriu. Iste, svoju povahu neviem zmeniť len tak, lusknutím prstov, dokážem sa ale ovládať, dokážem kontrolovať svoje reakcie, dokážem si hľadať rozličné stratégie, ako pestovať svoj vnútorný pokoj a v kritických situáciách potom z neho čerpať.

Išlo to pomaly a stále nemôžem povedať, že som nejaký zenový majster, vidím však, že som prešla kus cesty. Nadšená z ranného času pre seba som pred rokom spísala pár tipov, čo mi pomohlo a čo si myslím, že by mohlo pomôcť aj niekomu inému.

A potom som to nechala upadnúť do zabudnutia. Ani neviem prečo, asi sa mi zdalo, že som žiadnu teplú vodu neobjavila, tak načo to vešať na internety. No pred pár dňami som ebook znovu našla a vravím si – prečo nie.

Svet je rýchly a plný všelijakých negatívnych emócií, ostať pokojný býva čoraz ťažšie. No o to potrebnejšie.

A netreba na to ani nič svetoborné. Už samotné rozhodnutie, že chcem žiť pokojnejšie je polovica úspechu. Tu je teda mojich 12 rád, tipov, činností, ktoré sa mi osvedčili.  Pozrite si ich, inšpirujte sa, vyberte si, čo sa vám pozdáva najviac. Možno z toho už veľa praktizujete, možno ste to robili niekedy, ale už ste pozabudli a potrebujete si len pripomenúť… A možno sa inšpirujete k vytvoreniu úplne nových návykov, k novým stratégiám, ktoré budú šité na mieru práve vašim potrebám, vášmu životnému štýlu.

Ebook si môžete stiahnuť zdarma priamo kliknutím sem.

Budem veľmi vďačná za akúkoľvek spätnú väzbu a vaše postrehy k tejto téme. Všetkým, ktorí svoj vnútorný pokoj potrebujete nájsť,z celého srdca prajem, aby ste ho našli!

4 komentáre on 12 tipov pre (s)pokojnejší život – ebook zdarma

  1. Majka, ďakujem za krásny e-book. 🙂Jedno pohladenie po duší čo sa týka vizuálu, obsahu i formy. Super tipy, približne to cítim rovnako, konečne to mám pokope. Chystám sa to aj vytlačiť a mať to na očiach. 😉
    P.S.: dúfam, že máte viac takýchto skvostov niekde založených a tiež ich zverejníte.
    Pekný večer 🙂

    • Milá Andrea! Ďakujem za krásne slová, povzbudili ma a zahriali pri srdci :-) Budem sa snažiť aj nabudúce!

  2. Milá Majka, úžasné ste to napísali, veľmi oceňujem tipy, a mat to takto pokope. Čerpám z Vášho blogu mnoho inšpirácie, naposledy – ranné vstavanie. Verím, že k tomu raz dopracujem. A tento ebook si asi vytlačím a budem denno denne čítať 😄 Vdaka, píšte ďalej, rada Vás čítam.

    • Ďakujem za správu Daniela! Rozmýšľam, že som mohla vyrobiť trochu viac „print-friendly“ verziu, popravde mi ale nenapadlo, že to niekto bude chcieť tlačiť :-) Tak možno ešte predsa len niečo vymyslím… alebo nabudúce. ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.