Novorodeniatka toho k šťastiu veľa nepotrebujú. V zásade im stačí mamina náruč, mliečko a suchá plienka. :) Napriek tomu my rodičia často nevieme odolať lákavej ponuke všetkých tých roztomilých zbytočností, ktorými je zaplavený trh. Pri prvorodenej som sa tomu samozrejme nevyhla, teraz pri treťom som však hneď vedela, že hračky do výbavičky potrebovať nebudem.

Po drobcovom narodení som však náhodou narazila na veľmi pekný blog. Tak som sa rozhodla si pár vecí vyrobiť.

hracky0

Prvé boli osemsteny v troch základných farbách. Tu sa realizoval ocino a podľa predlohy osemsteny vystrihol a poskladal. Náklady sa blížili nule, farebné výkresy a tyčinkové lepidlo sme mali doma ;)

hracky2

Ďalšia „hračka“ bola hotová ešte rýchlejšie – iba som o krúžok na zavesenie závesov pripevnila rolničku. Zábava to bola ale parádna :)

hracky3

Posledná vec ma vyšla najdrahšie. Dokopy okolo 10€. Kúpila som 5 polystyrenových guľí s priemerom 4cm a 5 klbiek bavlnenej priadze. najväčší problém bol zohnať priadzu, z ktorej by bolo dostupných 5 odtieňov jednej farby. Nakoniec mi to vyšlo na modrú. Gule som natrela tekutým lepidlom a postupne obtáčala priadzu. Použilo sa jej dosť málo, takže zo zvyšku ešte niečo určite upletiem. Gule som potom zavesila postupne na stále dlhšiu niť a zavesila nad malého, tak aby rúčkou dočiahol aspoň na tú poslednú, čím ju dokázal rozhýbať.

hracky4

Okrem toho, že ho to parádne zaujme, vyzerá to veľmi dekoratívne, takže aj keď vyrastie, niekde si gule naaranžujem :)

hracky5

PS: Ak máte záujem aplikovať montessori prístup doma a chcete mu trochu hlbšie porozumieť, vyskúšajte Montessori kurz v českom jazyku, z nášho kultúrneho prostredia!

2 komentáre on 3 hračky pre bábätká

  1. Ahoj, dakujem za super tipy, presne toto som hladala :) parada, dcerka bude mat krasny darcek vyrobeny nami.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.