Už dávnejšie som na internete narazila na tento postup, ako si vyrobiť model zloženia kože. A práve teraz prišiel jeho čas! Najprv som ho chcela vyrobiť presne podľa návodu, nenašla som však doma základ – molitan. Uvažovala som nad polystyrénom, ale tiež sme nezohnali dostatočne hrubý. Nakoniec padla voľba na moje milované – drevo.

koza1

Ocko nám odpílil kúsok dosky, tenkým vrtákom vyvŕtal pád otvorov a mohli sme začať tvoriť. Kajka najprv dosku natrela „telovou“ farbou. Z filcu sme vystrihli tenkú hornú vrstvu – pokožku. Do jednej z vyvŕtaných dierok sme zastrčili hnedý chlpatý drôtik, reprezentujúci vlas. Ostatné dierky ostali prázdne – to sú póry pokožky.

koza2

Z bočnej strany sme prilepili druhý chlpatý drôtik – aby bolo vidieť, ako vlas vyzerá na priereze kože. Nervové zakončenia sme vyrobili z nastrihanej gumičky. Zo žltej vlny vznikla potná žľaza, z modrej a červenej zas cievy. Tukové bunky mi napadlo vyrobiť z kvapiek polyuretánového lepidla, ktoré po uschnutí zväčšuje objem, čím vznikol zaujímavý 3D efekt. Po zatuhnutí sa nám nepozdávala farba lepidla, tak sme to ešte pretreli žltou.

koza3

A hotovo, 3D model kože je na svete!

Na záver ešte pridávam vytlačiteľný „2D“ model – farebný s popisom a bezfarebný bez popisu, na doplnenie pre deti.

integumentaryintegumentary

Príjemné tvorenie, spoznávanie, učenie :)

3 komentáre on 3D model kože

  1. Toto je super, ja som nasla kopec modelov z peny alebo polystyrenu, ale drevo mi nenapadlo, super, dakujem, tesim sa, ze som natrafila na tak uzasny blog

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.