Konečne sme sa po upršaných dňoch dočkali krásneho jesenného počasia, ktoré priam volá na výlety do prírody. Je to tiež ideálna príležitosť urobiť si prírodovednú vychádzku, porozprávať sa o tom, ako sa príroda pripravuje na zimný spánok a samozrejme pozbierať nejaké živé či neživé prírodniny.

DSC_3946 copyTentoraz sme sa vybrali len okolo nášho domu, no hoci by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že tu ni zaujímavé nie je, opak bol pravdou! Ponachádzali sme naozaj množstvo rastlín, plodov a dokonca aj nejaké huby. Domov sme sa vrátili s plným košíkom „úlovkov“.DSC_3952 copyVšetky sme si ich porozkladali, pomenovali tie, ktoré poznáme a v knihách vyhľadali tie, ktoré nepoznáme. DSC_3954 copyNajstaršia princezná si precvičila písanie a ku každej rastlinke napísala meno.DSC_3953 copyPorozprávali sme sa o rozdieloch medzi žihľavou a hluchavkou.DSC_3950 copy DSC_3949 copy DSC_3948 copyHovorili sme si o jedlých aj jedovatých plodoch a ich význame v prírode.DSC_3947 copyPovedali sme si tiež niečo o ihličnatých stromoch a ich rozdieloch oproti listnatým.

Nakoniec sme si z nazbieraného materiálu urobili hru. Všetko som deťom zamiešala a ich úlohou bolo správne priradiť k sebe jednotlivé časti rastliny (listy s plodmi a pod.), a takisto každej priradiť správne pomenovanie. DSC_3957a copyJedinou nevýhodou tejto hry je jej kratučká životnosť. Šišky a žalude sme si po hre nechali ako dekoráciu, rastlinky, ktoré sa dajú sušiť, sme si nechali vylisovať na nejaké ďalšie tvorivé využitie.

Prajeme krásnu jeseň!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.