Začal sa nám mesiac marec a tak svoj prvý blog venujem úplne netradične – knihe. Tip na ňu mi dala kamarátka Zuzka, za čo jej ďakujem, aj keď to tu pravdepodobne nečíta :)

7navykov_1

Možno vám názov evokuje meno Stephen Covey. Tak túto knihu nenapísal on :) Ale je to blízko, bol to jeho syn, Sean. Keďže 7 návykov skutočne efektívnych ľudí som pred pár rokmi čítala a veľmi ma to ovplyvnilo, potešila som sa, keď som sa dozvedela o „detskej verzii“. Kniha v slovenčine preložená nie je, objednala som si ju v češtine.


Najprv ma trochu prekvapilo, že je písaná v príbehoch. Nasilu poučné premodernené príbehy bez pointy veľmi nemusím, tak som sa trochu obávala, čo to bude. Nakoniec som však bola milo prekvapená.

7navykov_3

Ide o sedem príbehov – každý príbeh predstavuje jeden z návykov. Príbehy sú jednoduché, zrozumiteľné a hoci v nich vystupujú zvieratká, sú úplne zo života. Decká sa s nimi veľmi ľahko identifikujú a hneď pochopia, o čo v ktorom príbehu ide.

Na konci príbehu je okienko s podnetmi pre rodiča a okienko pre deti – s otázkami na pochopenie textu a tiež úlohami ako ponaučenie z príbehu aplikovať do dennej reality. V závere knihy je zobrazený celý strom návykov, ako zhrnutie obsahu knihy.

7navykov_2

Kniha je bohato veselo ilustrovaná, písmená sú dostatočne veľké. Ako jedinú nevýhodu skutočne vnímam český jazyk. Na druhej strane je to skvelá príležitosť pre mňa, čítať si spolu s deťmi – jednak im príbeh čítam priamo v slovenčine a jednak sa hneď vieme o všetkom porozprávať.

Prajem vám krásny čas a čítajte si s deťmi! Nielen v marci :)

2 komentáre on 7 návykov šťastných detí

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.