Posledné dni boli u nás také… všelijaké. Ale s prvými vločkami snehu tá vianočná nálada predsa len začala prichádzať…

Včera sme celý deň usilovne pracovali – vyrábali sme si z plátov včelieho vosku sviečky, potom sme zmajstrovali adventný veniec. Tentokrát sme to poňali trochu netradične a ako základ sme použili kruh dreva. Snažila som sa využiť len to, čo sme doma mali, takže sme doň zapracovali konáriky z našej borovice, mach, šišky a oriešky.

A po práci, pri ohníku v kozube, sme sa mohli pustiť do čítania.

Priznám sa, že som nikdy nechápala tú hystériu okolo naháňania Vianočného mystéria, rok čo rok pred sviatkami. Teraz, keď vyšla dotlač, som ale neodolala a tiež si objednala, nech som predsa v obraze.

Musím povedať, že som milo prekvapená :-) Dala som si predsavzatie, že túto knihu budem s deťmi čítať ja, spoločne, nahlas, každý deň… Pretože s veľkáčmi už prakticky nič spolu nečítame, odkedy má každý z nich svoje vlastné záľuby a číta si svojim (závratným) tempom. Síce sme len na začiatku, ale kniha zaujala aj mňa aj decká, tak verím, že sa dočkáme aj príjemného konca. (Nie, fakt neviem ako to dopadne, tak žiadne prezrádzanie deja prosím! :-))

Okrem Vianočného mystéria som začala čítať Vianočnú koledu. Opäť je to kniha z povinného čítania, ktorú som do rúk nebrala práve preto, že bola povinná. Teraz sa mi zapáčila a mienim jej venovať samostatný príspevok.

S Vianocami sa mi spája aj Luskáčik. Minulého roku sme naň boli aj v divadle, tento rok som sa neskoro spamätala a už boli vypredané všetky predstavenia, až do konca roka. Budeme si teda musieť vystačiť s knihou a nahrávkami. Táto nádherne ilustrovaná knižočka je pre zmenu pre mladších čitateľov a budeme si ňou spríjemňovať popoludnia s našim najmladším.

Dnes sme na adventnom venci zapálili prvú sviečku, navštívili starých rodičov, poobede si dali kávičku s extra porciou šľahačky a k večeru som neodolala a zavesila svetielkovú reťaz na zábradlie schodiska. Sneženie dorazilo aj k nám, deti sú šťastím celé bez seba a ja vlastne tiež. Prajem aj všetkým vám nádherné adventné dni, bez stresov, s úsmevom, s dobrou knihou a so všetkým, čo vám k šťastiu treba :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.