Jedným z mojich novoročných predsavzatí bolo viac fotiť naše bežné, všedné dni. Tie výnimočné chvíle si všetci radi necháme zvečniť, no život sa skladá najmä z tých obyčajných, všedných chvíľ, ktoré často plynú bez toho, aby sme si ich uvedomovali.No aj tie prinášajú množstvo malých radostí, krásnych okamihov, úsmevných príhod… skrátka veľa možností za čo byť vďační.

Od začiatku roka som si teda nechala foťák vyložený na viditeľnom mieste, nech ho mám vždy po ruke. Nedarí sa mi fotiť úplne každý deň, niekedy však toho nafotím viac… V každom prípade, teraz, keď si spätne tie zábery pozerám, musím sa usmievať, dokonca občas sa mi aj slza vtisne do oka. Myslím, že to bol dobrý nápad. A tak si vravím, že sa podelím aj s vami. Toto je pár ukážok z našich aprílových dní.

S príchodom jari to u nás žilo hlavne na záhrade, sadili sme, tešili sa z každej rozkvitnutej kvetinky, polievali, pozorovali, skúmali, hrali sa, maškrtili, dočkali sa vytúženeho posedenia na terase, vyrábali, učili sa, čítali…

Bolo toho vcelku dosť a za všetky tieto „maličkosti“ som úprimne vďačná. Rovnako ako aj za to, že ste sa dočítali až sem :-) Viem, že citová hodnota mnohých fotiek je pre mňa oveľa väčšia, než pre nezainteresovaného pozorovateľa. Možno vy kávu pijete na terase už veľa rokov, no ja som na ten svoj záhradný stôl čakala pekne dlho  tak mi prvá šálka kávy, ktorú som naň položila, stála za zvečnenie.

No pointou nie je to, aby som sa vám všetkým pochválila. Chcela som len poukázať na to, že denne máme okolo seba veľa toho, čo stojí za povšimnutie. A možno dokonca niekoho inšpirujem k podobnej výzve. Skúsme si spolu viac všímať drobnosti, z ktorých sa skladá náš deň, tešiť sa z nich a byť za ne vďační.

1 Comment on Aprílové čriepky

  1. Krásne fotky! Vďaka za podelenie;) a teším sa na ďalšie ;) krásne neobyčajne obyčajné dni prajem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.