S deťmi už dlho sledujeme zmeny ročných období, čo sa deje s prírodou v ktorom čase, čo kedy rastie a podobne. Tým si budujú predstavu o čase, cykloch prírody a ja sama vnímam, že čím sú starší, tým väčší prehľad a predvídavosť majú.

Odkedy sme objavili čaro myšlienkových máp, radi si veci kreslíme, keď sa podarí, robíme si formou myšlienkovej mapy plány na nasledujúce obdobie, vyrábame lapbooky, aj vybrané slová spoznávame pomocou obrázkov. Vidím, že pre deti je toto vizuálne učenie oveľa jednoduchšie.

Tentokrát som si ale vyrobila kreatívnu výzvu sama pre seba. Keď sme sa rozprávali o novom roku, zime, mesiacoch, napadlo mi ku každému mesiacu nakresliť jeho špecifiká. A toto nám vzniklo :)

zm_januar

V januári:

staviame snehuliaka
korčuľujeme
sánkujeme sa
nosíme šál, čiapku a rukavice
kŕmime vtáčiky
pijeme horúci čaj s medom
pozorujeme stopy zvierat v snehu
pestujeme cibuľoviny
hľadáme a pozorujeme cencúle

Žiaľ, sneh tohto roku trval celé dva dni, tak sme si ho zatiaľ príliš neužili :( No stále dúfame, že predsa len vyjde aj na snehuliaka a sánkovačku! A čo v januári robíte vy?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.