Hrášková a cuketová sezóna je v plnom prúde, tak hurá do kuchyne! Dnes si uvaríme chutnú polievku, ktorú som vymyslela ako príkrm pre najmladšieho, ale nakoniec si pochutnala celá rodina :)

Materskú evolúciu možno poznáte. Zvlášť ak máte viac ako jedno dieťa. Ani ja som sa jej nevyhla :)

Keď sa nám narodilo dieťa č. 1, tešila som sa na všetko. Asi ako každá prvomatka. Keď malo pol roka, celá natešená som vyvárala tie kašičky bez chuti na tristo spôsobov. Dieťa to jedlo jedna radosť, čo mi moje materské ego len príjemne masírovalo. Dieťa č. 2 bolo pravým opakom –  do veku dvoch rokov uznávalo len tekutú stravu z mojej hrude a kulinárske umenie som si mohla strčiť… hocikam. A tak keď prišlo na svet dieťa č. 3, ako sa blížil jeho slávny polrok, už som sa doslova desila toho, ako budem musieť opäť variť tie detské magľajzy, Nakoniec som to vyriešila úplne šalamúnsky a jednoducho som sa snažila variť jedlá tak, aby stačilo pred osolením trochu odobrať a mixnúť pre drobča. Ukázalo sa to ako skvelý plán aj preto, lebo tento náš drobec je extrémne vnímavý a hneď mi odhalil, ak som sa mu snažila prepašovať do pusy niečo iné, než sme mali na tanieri my – veľkáči.

hraskovocuketovy1

Z mojich experimentov musím spomenúť práve tento, pretože je skvelý. A seriózne som ho zaradila do nášho jedálnička, hoci junior má už dávno príkrmy za sebou.

Pripravte si cuketu a zelený hrášok. Úplne najsamsuper by bolo, ak by pochádzali z vašej záhradky. Alebo aspoň z nejakej inej ľudskej záhrady, nie z hypermarketu. Ale keďže sa najesť musíte a ja to kontrolovať nebudem, varte, z čoho uznáte za vhodné :) Len som to musela poznamenať, lebo domáca je domáca, tá chuť je neprekonateľná. Akurát domáceho hrášku na výrobu tejto polievky budete potrebovať približne dvojnásobné množstvo. Lebo vám pri vylúskavaní zo strukov určite zopár skončí v puse. Alebo si uzobne dieťa, manžel či hocikto prítomný.

hraskovocuketovy

Keď je hrášok zdarne vylúskaný a cuketka nakrájaná na kocky, šupneme to do hrnca, zalejeme vriacou vodou a pár minút povaríme – kým zelenina zmäkne. Keď je zelenina mäkká, polievku dôkladne rozmixujeme. Z nesolenej verzie odoberieme pre bábätko, potom osolíme, ovegetíme, ak chceme ozaj sýtu krémovú polievku, prišupneme aj rastlinnú smotanu na varenie, necháme ešte raz zovrieť a hotovo. Maškrta je na svete! Podávame len tak alebo s opečeným chlebíkom.

hraskovocuketovy2

Dobrú chuť a krásne leto!

 

2 komentáre on Cuketovo-hráškový krém pre celú rodinu

    • kúpila som celú rolku látky na stoklase, odstrihla a obšila :) ešte z nej mám asi 3 metre, tak sa pokojne podelím :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.