O necelý mesiac sú tu najkrajšie sviatky v roku…

Minulý týždeň to pred našim domom vyzeralo ako na zraze kuriérov, no keď odišiel posledný, mohla som si povedať, že mám všetko podstatné vybavené.

Tak veru, konečne sa mi podarilo splniť si tajné prianie, a to – mať darčeky vyriešené v dostatočnom predstihu. Istý podiel na tom má určite aj výnimočne skromné priania detí – každý si prosil len knihu a jednu hračku. Ja som ale dobrá (alebo nerozhodná… alebo do kníh zbláznená) mať, dostanú teda po dve knihy :-) S manželom toho roku myslím materiálne veci riešiť nebudeme, rodinu plánujem vybaviť dobrotami čiastočne z obchodu a čiastočne z vlastnej tvorby.

Ako bonus som si dala výzvu, sama pre seba, a síce, že nedokúpim ani žiadne nové dekorácie. Ach! To je tuším najťažšia časť :-) Pointou tohto rozhodnutia nie je šetrenie, skôr to, že zakaždým čosi „nutne potrebujem“ a ono sa to hromadí… tak tentoraz ideme vykombinovať z toho, čo už doma je. Už mám aj pár nápadov, tak dúfam, že všetko zrealizujeme.

Pôvodne som plánovala tohto roku neriešiť ani žiaden adventný kalendár. V posledných dňoch som nestačila dvíhať obočie a krútiť hlavou nad tým, čo všetko rodičia pre svoje decká do adventných kalendárov nachystajú. Hračky, knihy, sladkosti… na každý deň?! Vianoce potom vyznejú len ako vyvrcholenie darčekového maratónu. S týmto sa akosi vnútorne nestotožňujem.

Nakoniec som si ale povedala, že nejaký ten kalendár si urobíme. Keď už vynechám nakupovací stres, môžeme voľný čas využiť na sviatočnú prípravu u nás doma. Spomenula som si tiež na kalendár s úlohami, ktorý sme robili pár rokov dozadu. A pripravila som jeho novú verziu. Niečo je rovnaké, niečo iné, schválne som ich vytvorila viac ako 24, aby ste si mohli vybrať také, ktoré sedia vašej rodine. Ako bonus pridávam kartičky s prázdnymi okienkami, ktoré si môžete vytlačiť a vpísať tam svoje vlastné nápady. Nech sa páči, sťahujte tu: KLIK.

Už sa teším, ako si vyrobíme z plátkov včelieho vosku sviečky na adventný veniec, ako napečieme medovníčky, budeme stavať z Lega alebo ktovie čo ešte medzitým vymyslíme :-) Hlavne sa neuštvať pre malichernosti a užiť si sviatky pokojne.

Asi už starnem alebo čo… ale aj tak zo srdca prajem hlavne pokoj a lásku aj všetkým vám!

 

4 komentáre on Do Vianoc…

  1. Veľká vďaka za kartičky s úlohami aj za tie prázdne, teším sa, lebo ináč by som to do zajtra nestihla pripraviť :) Pokoj a zdravie celej rodinke prajem :)

  2. Velmi pekne dakujem! Naozaj som vdacna! Mam nejaku tvorivu krizu(uz naozaj dlho), takze sme bez kalendara. Ale od zajtra uz nebudeme :) Tie prazdne su tiez perfektne. Krasne sviatky :)

    • Aj ja ďakujem za komentár a prajem skoré pominutie tvorivej krízy a takisto krásne sviatky ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.