Vonku blato, hmla, nikoho to tam netiahne, tak sme brázdili starými záložkami a objavili zopár nápadov. Trochu sme sa prehrabali mojim naškrečkovaným kreatívnym materiálom, ponachádzali veci, ktoré čakali na svoje využitie začali sme vyrábať.

Základom je chlpatý – žinilkový drôtik. Ten sme zložili na polovicu, okraje prestrčili cez otvor v korálke, do vzniknutého očka založili nastrihané kúsky vlny a dotiahli. Tak nám vznikla hlava s vlasmi. Vzadu som na korálku kvapla trošku lepidla, aby vlasy nelietali hore-dole :) Využili sme korálky s namaľovanými tváričkami, ktoré som raz zbadala v obchode a veľmi sa mi páčili, hoci som v tú chvíľu nemala predstavu, čo s nimi :)

babiky1

Ďalej treba drôtik vytvarovať, aby vzniklo telo bábiky. Následne sme nechceli bábiku nechať chlpatú, tak sme drôtik obmotali bavlnkou telovej farby. Konce rúk a nôh potom odporúčam zahnúť do slučky, inak sa môže niť zošmyknúť a rozmotať. A nechcete vidieť tú zlosť, keď dieťa po hodine dokončí figúrku a tá sa začne párať!

Keď je teda telíčko hotové, stačí z filcu vystrihnúť šaty, krídla, plutvy… čokoľvek, čo bude mať figúrka na sebe. Vystrihneme to dvojmo, jeden diel priložíme spredu, druhý zozadu a po okrajoch prišijeme okolo bábiky. Plutvu morskej panne sme prišli k telíčku, nech sa jej nevyzlieka.

babiky2

No a hotovo! Potiaľ to moja slečna zvládla s maličkou pomocou sama. Na záver som jej ešte z drôtika dorobila čarovnú paličku a čelenku. Musím povedať, že to bol veľmi milý projektík, lebo hoci sa dcérka s výrobou potrápila, výsledok sa jej tak páčil, že hneď navyrábala ďalšie tri aj pre kamarátky :)

5 komentárov on Figúrky z chlpatého drôtika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.