Leto je pred nami a to možno aj u vás prinesie viac cestovania. My sme si urobili menší vlastivedný výlet už teraz. Chceli sme spoznať tie kúty Slovenska, o ktorých sa práve učíme. A prv než sa pustím do písania o našich objavoch a zážitkoch, chcela by som sa s vami podeliť o hry, ktoré som našim deckám vyrobila.

Neviem teda ako tie vaše, no naši sa približne po 20 kilometroch začínajú straaaašne nudiť! Nastupujú obľúbené CDčká, asi tak na ďalšiu polhodinu. Na ďalších 5 minút pusu zapchá jablko. Za normálnych okolností to možno aj stačí, keď sa ale rozhodnete v jeden deň prejsť naprieč Slovenskom v čase, keď deti nespia, potrebujete premakanejší plán.

zapisnik

Napadlo mi, vyrobiť im hru na spôsob amerických „I spy games“. Vybrala som veci, o ktorých som predpokladala, že ich cestou stretneme. Na neuverenie sme však nikde nenašli bociana! :) Ale aspoň to deti držalo v strehu celú cestu – stále dúfali, že sa niekde nejaký bocian nájde. :) Hru si môžete stiahnuť kliknutím na obrázok, vytlačiť na A4 papier a rozstrihnúť na polovicu – dostanete hneď dve verzie. Hra je v angličtine schválne, nech si decká cestou aspoň pár mozgových závitov precvičia.

travel_game

Druhým mojim vynálezom je zápisník z výletu. Tu si deti značili, čo sme cestou videli a navštívili. Vytlačiť si to môžeme opakovane, na každý väčší výlet. Deti si potom lepšie aj doma spomenú, kam sme išli a akou cestou, čo stretáme po ceste do Žiliny, čo cestou do Prešova…

zapisnik_z_vyletu

Príjemné cestovanie a objavovanie! :)

3 komentáre on Hry na cesty

  1. Absolútne fantastický blog! Ja píšem blog o jedle a iné ako foodblogy som ani nesledovala, ale teraz čakám bábo a rozširujú sa mi obzory :) Máš tu úžasné články a kreatívne nápady! Len tak ďalej :-) Už ťa odteraz sledujem cez Bloglovin.

    • no teda! ja tvoj blog sledujem už dávno dávno :) to mi je teda veľkým potešením, že si tu zavítala :) tak blahoželám k bábätku v brušku a ďakujem za krásne slová :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.