Neviem, či sa to po tridsiatke všeobecne ľudia zmenia alebo je nejaká zlá konštalácia hviezd… alebo je za tým niečo celkom iné… ale – niečo so mnou nie je v poriadku. Každoročne som v septembri spievala chválospevy na oslavu babieho leta a začínajúcej jesene – môjho najobľúbenejšieho obdobia roka. No toho roku ma miesto radosti chytilo pravé jesenné blues.

Odkedy sa ochladilo, celá som akási spomalená. Najradšej by som deň presedela zababušená do deky, s knihou v jednej a teplým čajom v druhej ruke. Realita samozrejme vyzerá úplne inak. Knihu vezmem do rúk sotva na pár sekúnd a už počujem, ako ma niekto naliehavo potrebuje. Zaliať si ku nej čaj, to pre istotu ani neskúšam.

tekvice

Tak teda poďme vymýšľať, ako si skrášliť tie protivné vôbec-nie-letné dni. Kvety sú našťastie niečo, čo ma vždy poteší, tak padla voľba na tie. Od augusta poctivo suším, čo sa dá, tak konečne prišiel čas to zúžitkovať. V akcii sme vychytili parádnu tekvicu, ale keďže na vyrezávanie mi to pripadalo priskoro, tak nech sa nebodaj nepokazí, urobili sme si z nej vázu.

tekvice_02

Zrezali sme vrch, vnútro vydlabali a do vložili doň aranžovaciu hmotu.

tekvice_03

Priznám sa, že pôvodne som si to chcela naaranžovať sama, no princezná najstaršia mala podobný zámer. Tak to teda realizovala ona. A ja som zatiaľ mohla presadiť vres a urobiť údržbu muškátom.

tekvice_05

Slečna teda aranžovala a ja som sa snažila nezasahovať :-) Spomenula som si pritom na pani Máriu Montessori, ktorá aranžovanie kvetov zaradila medzi aktivity praktického života už pre malé deti. Veru to dáva zmysel. Ako som tak dcérku pozorovala, uvedomila som si, aké je moje vnímanie krásy iné od toho jej. Ale práve preto som rada, že som ju nechala celé to urobiť samú, takto sa mohla voľne prejaviť, bez toho, aby som jej vnucovala svoj pohľad. A tým sa aj ona sama môže učiť. Myslím, že takéto aranžovanie budeme robiť častejšie :-)

tekvice_04

No a tu je už výsledok – zdobí nám okno. Aj s mojim vresom :-)

tekvice_06

 

3 komentáre on Jesenná výzdoba

  1. Krásne aj ja už zhľadúvam čo kde treba presadiť, čo zveľadiť a čo ozdobiť.. len toho spoločného času s Adamkom je akosi pomenej odkedy je v škôlke :-(

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.