Hoci sa považujem za milovníka umenia, s pribúdajúcim počtom detí mi akosi ubúda času, ako sa z domu za nejakou kultúrou dostať. Decká totiž túto moju záľubu nezdieľajú. Nuž čo, niečo sa musí dediť aj po ockovi. :-)

Z času na čas sa ale zadarí nejaká tá kultúrna udalosť, ktorá by zaujala naraz deti aj mňa. Tentoraz padla voľba na detský muzikál o Petrovi Panovi. Keď som sa o ňom dozvedela, upútal ma na prvý pohľad. Je totiž spoločným dielom detí z detského divadla a dospelých – známych slovenských hercov. Pripadalo mi to ako veľmi zaujímavé spojenie :-) Aj moje decká boli hneď zvedavé, predsa len je iné pozerať v divadle na profesionálnych hercov ako zvyčajne a iné je, keď to zahrajú deti ako oni. A ešte muzikál, také sme doteraz nevideli!

Tak sme sa teda vybrali na predstavenie do Liptovského Mikuláša a veru, dobre sme urobili! Muzikál úplne predčil naše očakávania. Je však pomerne dlhý, trvá 90 minút, preto ho odporúčam pozrieť s deťmi od tých 6 rokov vyššie. A takisto samotný dej sa bude lepšie chápať školákom.

Príbeh je taký dnešný. Mladá dievčinka žije sama so svojim ockom, ktorý sa akosi nechal pohltiť prácou. Veď je to pre dobrú vec, potrebuje dcéru zabezpečiť a to stojí peniaze, tie treba zarobiť a práca vyžaduje veľa času a… Priznám sa, miestami sa mi do očí tlačili slzy, aký je reálny obraz našej súčasnej spoločnosti, že to v našich domovoch často presne takto vyzerá.

Dievčatko – Wendy – raz v noci navštívi Peter Pan. Racionálna dievčina tomu samozrejme nechce uveriť, no napokon jej to nedá, nasleduje ho do čarovnej krajiny a všeličo sa dozvedá. Rozprávka by nebola rozprávkou bez šťastného konca, všakže? :-) Aj tu v poslednej chvíli otecko našťastie zistí, že peniaze nie sú v živote to najdôležitejšie a všetko dobre dopadne. Kiežby to tak bolo aj v našich rodinách!

Silný príbeh malí herci odohrali naozaj vynikajúco. Vžili sa do úloh ako ozajstní profíci a to si hneď všimli a patrične ocenili aj moje decká. Aj piesne a všetky tanečné choreografie boli zvládnuté na výbornú, takže vo výsledku bol dojem ozaj skvelý.

Aj keď samotná myšlienka príbehu je hlboká, celé predstavenie sa nieslo vo veselom duchu, padlo viacero vtipných hlášok, ktoré úprimne rozosmiali, najmladší z hercov bol úplne najrozkošnejší a piesne chytľavé. Tá hodinka a pol zbehla ako nič, príbeh bol pútavý až do samého konca.

Po skončení predstavenia boli boje decká úplne nadšené, dokonca sa pýtali, kde sa muzikál bude ešte hrať, lebo by spokojne išli ešte raz! Tak si myslím, že toto hovorí za všetko :-) Ak ste ho ešte nevideli a máte cestu do Zvolena, Trenčína či Rimavskej Soboty, mrknite vstupenky a šup šup, utekajte si ho pozrieť. Som si istá, že nebudete ľutovať!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.