Ak nás sledujete už dlhšie, isto ste postrehli, že k prírode a lesu máme obzvlášť pozitívny vzťah. A rovnako máme slabosť pre knihy s prírodovednou tematikou. :-) Takže hoci ich už doma pár kúskov máme, ešte túto jednu som jednoducho musela mať doma.

Hneď na prvý pohľad ma Kniha lesa zaujala prekrásnymi ilustráciami. Som skrátka duša umelecká a keď mám v rukách dobrú knihu, ktorá je navyše krásne ilustrovaná, je to dvojitý umelecký zážitok. Nehovoriac o vnímaní mladších detí, ktoré ešte čítať nevedia – tu vizuálny dojem urobí skutočne veľmi veľa. A táto knižočka je presne ten typ knihy, ktorú sa oplatí len tak si listovať a kochať sa pohľadom na kresby v nej.

Obálka knihy evokuje striedanie ročných období a veru, neklame :-) Knihou sa tiahne myšlienka premeny lesa počas ročných období.

Dozvieme sa, ako vyzerá les v lete, a čo sa stane, keď prechádza do jesene, či ako rozoznáme stromy v zime, keď nemajú žiadne listy.

Okrem toho tu však nájdeme čo-to zo života chrobáčikov, aj aké stopy po sebe zanechávajú zvieratká a nielen tie otlačené na zemi.

Kniha tiež povzbudzuje k vytvoreniu si lesného denníka, zapisovania zaujímavých informácií, kresleniu obrázkovej mapky, tichému načúvaniu vtáčieho spevu, či stanovačke. Veru, v dnešnej dobe!

Okrem premien počas ročných období, len vyzerá rôzne počas dňa a počas noci. Myslím, že väčšina z nás do lesa po nociach nechodí, tak práve tu sa môžeme dozvedieť, aké zvieratká počas dňa nie je možné stretnúť, pretože sú aktívne až za noci.

Zaujalo ma tiež, že sa v knihe spomínajú aj všelijaké rozprávky a legendy, ktorých dej sa odohráva práve v lese. Les je skutočne inšpirujúce, fascinujúce až priam tajuplné prostredie a tak nabáda aj k vymýšľaniu svojich vlastných príbehov.

Za nás teda môžem knižočku len a len odporúčať, je veľmi pekným obohatením našej rodinnej knižnice!

PS: ešte do nedele (24.11.) túto knihu (a rovnako aj ktorúkoľvek inú) môžete kúpiť na www.svojtka.sk s 25% zľavou po zadaní kódu MAMZAP1925 ;-)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.