Vždy, keď končí rok, mám v sebe akúsi zmes pocitov. Nostalgiu, radosť, vďačnosť, smútok. A hoci aj ten prvý deň nového roka je vlastne len deň ako každý iný, predsa je tak trochu zvláštny. Vyvoláva vo mne nádej, že sa stále dá začať odznova, s čistým štítom. A trochu aj zvedavosť, čo nové nás čaká, čo nasledujúci rok prinesie.

pf2017

Tento rok bol pre mňa jedným z najnáročnejších rokov vôbec. Takže som úprimne rada, že konečne končí a len silno dúfam, že ten ďalší prinesie tých ťažkých chvíľ podstatne menej.

Na druhej strane, zažili sme aj veľa pekného:

Dočkala som sa dokončenia nášho podkrovia, kde mám svoj vlastný priestor na fotenie a deti zas na hru a učenie.
K. začala jazdiť na koni a celkom jej to ide.
Š. zas začal s programovaním a hoci ako mu to ide sama neviem posúdiť, učiteľka je spokojná, tak som asi aj ja :-)
A. toho stále veľa nenahovorí, ale ráno ma budí pokrikom „mama, káva!“
Mačka nám stále neušla ani ešte nerozobrala celý dom.
Napriek ďalšiemu roku bez normálneho nočného spánku, káva ma stále drží pri živote!
Ušila som niekoľko nositeľných kusov oblečenia.
Dopestovala som (celkom sama!) ružičkový kel, trojmetrové slnečnice a strašne veľa nechtíka.

Zisťujem, že môj blog má fakt viac ako dvoch reálnych čitateľov!

Za to všetko, aj za veľa iného, som skutočne vďačná. A tak som si povedala, že predsa aj decká sú už dosť veľké, aby si čo-to uvedomovali, aby vedeli zhodnotiť samých seba, prípadne nájsť v udalostiach uplynulého roka nejaké tie „highlighty“. Pripravila som im takýto mini dotazník, kde si môžeme spolu alebo aj každý sám spomenúť a zapísať, čo sa nám páčilo, kde sme boli, čo nás potešilo… Vypísané papiere odložím a sama som zvedavá, čo sa zmení za ten ďalší rok. Možno si z takýchto koncoročných dotazníkov urobíme tradíciu a viem si predstaviť, že o pár rokov, keď decká podrastú, samé sa rady obzrú späť a zaspomínajú si, možno sa zasmejú na tom, čo v minulosti riešili.Ak máte chuť sa pridať, dotazník si môžete stiahnuť kliknutím na obrázok.

mojrok2016

Prajem vám všetkým veselého Silvestra a úspešný začiatok novoročného dobrodružstva! :-)

 

2 komentáre on Koniec roka

  1. Super Majka, aj ja patrím medzi tvojich stálych čitateľov :) Tak už nie sú dvaja ale traja :-D ale vážne. Páči sa mi ako a čo píšeš a že to vlastne všetko stíhaš. Želám ti, aby mal tvoj blog stále viac čitateľov a to nielen v tomto novom roku, ale aj v ďalších!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.