Pred nejakým časom som na internete videla sériu knižočiek s názvom Moje malé príbehy Montessori. Skúsila som jednu objednať, čo to bude. :-)

Po prečítaní som najprv uvažovala, prečo majú príbehy v názve „Montessori“, pretože priamo s touto témou nesúvisia. Na druhej strane sú to ale príbehy o reálnych deťoch a ich zážitkoch, odohrávajú sa v reálnom prostredí a sú ilustrované peknými jednoduchými reálnymi obrázkami, takže zrejme niekde odtiaľ pochádza názov a spojitosť s Montessori pedagogikou.

Nakoniec som dokúpila všetky tri zvyšné časti. Mládenec najmladší si ich veľmi obľúbil a čítame ich denne niekoľkokrát. Už ich vlastne pozná skoro celé naspamäť, ale o to viac je nadšený, že povie nasledujúcu vetu ešte prv, než ja otočím stranu :-)

Prečítala si ich dokonca aj najstaršia a vyhlásila, že by si priala, aby každá kniha bola ilustrovaná tak krásnymi obrázkami. Musím len súhlasiť, ozaj sa na to veľmi príjemne pozerá :-)

Knižočky sú každá s iným príbehom, všetko bežné situácie zo života, s ktorými sa aj najmladšie dieťatko veľmi ľahko identifikuje. Obsahujú málo textu, na každej strane len pár viet, doplnené sú jemnými kresbami, ktoré text vykresľujú, takže sa deťom veľmi ľahko chápe.

Na príbehoch sa mi páči, že v nich deti samé alebo spolu s rodičmi vyriešia nejaký problém a niečo nové sa naučia.

Na konci knihy je stále dvojstrana s nápadmi na ďalšie činnosti, ktoré súvisia s dejom knihy – pripraviť si olovrant, zbierať listy v lese a urobiť si výstavku, rozoznávať sýkorky.

Ak knižočky ešte nemáte, rozhodne odporúčam! Kúpiť ich môžete napríklad tu: Prechádzka, Olovrant, Zranený vtáčik, Upratovanie.

Prajeme príjemné čítanie a krásne leto!

 

 

2 komentáre on Krásne malé príbehy

    • Pre 6 ročného to už isto nie je žiaden strhujúci dej, ale vizuálne sú tak krásne, že aj naši veľkáči si to pozerajú, len tak, pre pohladenie duše ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.