Začiatkom roka som na instagrame zachytila výzvu – každý mesiac navštíviť jedno nové miesto, kde sme doposiaľ ešte neboli… nuž, keďže sme čerstvo presťahovaní, stačí, že zájdem na vedľajšiu ulicu a úloha splnená :-D

Ale seriózne, výzva sa mi zapáčila, tak si vravím prečo nie :-) poďme objavovať svoje okolie a hľadať krásu vo všedných dňoch…

Nuž sme sa minulý víkend vydali do kúpeľov Štós. Počasie nám prialo, bolo mrazivo, ale slnečno. Prešli sme sa, nadýchali dokonale sviežeho vzduchu, užili si nádherné ticho prírody, v lesíku dokonca zahliadli srnku! Tak schválne, či ju na fotke nájdete aj vy ;-)

Samozrejme ihrisko sme nemohli vynechať, to je povinné v každom ročnom období :-)) 

Musím povedať, že aj to obyčajné detské ihrisko z každej strany obklopené stromami, pôsobilo naozaj čarovne.

Naša milovníčka zvierat si okamžite našla ten svoj objekt záujmu :-)

No a po zábave v prírode, ešte šup do wellnessu :-)

Vstupné sa mi zdalo dosť vysoké, no wellness bol príjemný, útulný, čistý a ani príliš preplnený. Pôvodne sme zvažovali len bazén, pretože decká saunu a vírivku veľmi oceniť nevedia, no napokon sme predsa vzali rozšírený vstup. Dve staršie decká som zlanárila aj na voňavú bylinkovú a eukalyptovú saunu, mládenec najmladší zatiaľ nadšene pochodoval dokolečka cez vaničky na Kneippov kúpeľ :-D

Aj v bazéne sme sa vybláznili až až, po väčšinu času sme ho mali skoro celý pre seba.

Kým sme z vody vyliezli, deti boli poriadne unavené, tak sme si povedali, že by bolo fajn niečo zajesť, aby mohli cestou domov už zaspať. Žiaľ, vôbec som nepredpokladala, že sa zdržíme až do večera, takže jedlo z domu som nemala zbalené. Trochu ma preto rozmrzelo, keď nám v reštaurácii v kúpeľoch oznámili, že pani kuchárka má úväzok len do 17tej a teda nebude možné sa u nich navečerať.

Našťastie google poradil zgúľať sa do Medzeva a zájsť do Gasthof LEVANDA V tej chvíli som bola okamžite vďačná za skrátený úväzok pani kuchárky :-) Prekrásne prostredie, jedlo neskutočne dobré, až mi bolo ľúto, že už je večer a deti sú unavené, že si nemôžem dať niečo „poriadne“ a ešte že Medzev máme tak strašne od ruky.

Výlet teda dopadol na výbornú, takže návštevu Štósu môžem len a len odporúčať! A verím, že aj my sa sem ešte vrátime 😍

 

2 komentáre on Kúpele Štós

  1. Na jar a na jeseň je ten park krajší, je tam tuším posadených vyše 200 vzácnych stromov a drevín. Krásne miesto!

    • Ó, áno, presne keď sme tam boli, som nad tým premýšľala, že jeseň tu musí byť nádherná! Tak hádam sa tam ešte dostaneme :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.