Začiatkom decembra som v duchu sama sebe blahoželala, aká som šikovná, že všetko mám na Vianoce prichystané a môžem sa naplno kreatívne realizovať. A na potvoru, múza nikde.

Už to trvalo týždeň, nejak nie a nie sa rozhýbať. Lenže decká sú potvory, všetko si pamätajú. A tak začali dobiedzať… že kedy už začneme s tým vianočným tvorením, há?

Riešenie lenivej mamy číslo 1 sú maľovanky. Na internete je ich celá hŕba! Sú ozaj krásne a na nejaký čas zaberú. A potom kresliť – decká, nakreslite obrázok Vianoc! Nakreslili úplne vymakanú scénu s vianočným stromčekom. Zlepšujú sa veru. Mala by som sa hecnúť aj ja.

Múza stále nikde, tak som vytasila z tajnej skrýše na zlé časy knihu s obrázkami na pretláčanie. Kreativita level nekonečno, ale radosti z nej bolo až-až! Žiadne fňukanie, že „tento stromček sa mi nepodaril“ a „mami, ja neviem nakresliť pekného vtáčika“. Dokonca sa milí súrodenci podelili a pri knihe vystriedali!

Nakoniec som sa predsa len rozhýbala a čosi vymyslela. Síce opäť prudko jednoduchá aktivita, ale zabavila všetkých troch naraz, čo je pri našich vekových rozdieloch niečo ako malý zázrak.

Deti nastrihali hodvábny papier na malé štvorčeky, z čierneho výkresu som ja zatiaľ povyrezávala nejaké tie vianočné útvary. Na lepiacu fóliu som položila čierny obrys a potom sa pustili do práce decká. Voľné miesto pokrývali kúskami hodvábneho papiera. Keď mali hotovo, obstrihala som prebytočnú fóliu tak, aby len trochu presiahla okraje obrázka a teda aby to stačilo na prilepenie k oknu. Tentoraz sa mi nechcelo zapínať tlačiareň, tak som kreslila len rukou a nie je to nič extra. Plánujem ale vytlačiť aj nejaký ten Betlehem alebo sviečky a aktivitku si ešte zopakujeme. Nielenže sa páči deťom, aj ako ozdoba to vyzerá krásne. Cez hodvábny papier slnko pekne presvitá a vytvára veľmi pekný efekt.

Ak ste na tom podobne ako ja momentálne, snáď som vás trochu inšpirovala. A ak naopak máte prudko tvorivú chvíľku – tak si to užívajte a tvorte! :-) Ak by vám inšpirácie nebodaj bolo málo, mrknite na pinterest.

V každom prípade prajem príjemne strávené predvianočné dni!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.