V poslednej dobe deti veľmi začal zaujímať zemepis. Náramne sa tomu teším, pretože ja som zemepis nikdy nemala rada a teraz popri nich (už bez školského stresu) nasávam veľa nového. A tuším si ho na staré kolená nakoniec obľúbim! :-)Kedysi sme mali na stene papierovú mapu sveta, ale kým tam visela, decká sa museli driapať po stene a celú ju ocapkali. Keď sme im izbu presťahovali do podkrovia, už ju navyše ani nebolo kde zavesiť. Skúšala som ju položiť na zem, ale začala sa ničiť raketovou rýchlosťou. Tak sme ju odložili do zabudnutia a nahradil ju aspoň malý glóbus.

Potom som vo facebookovej skupine zahliadla tip na podložku s motívom mapy sveta. A dokonca v montessori farebnom prevedení! Och, ako mi srdce zaplesalo :-) Háčik bol v tom, že bola z Poľska. Chvíľu som googlila a špekulovala, ale keďže na nič podobné som nenarazila, rozhodla som sa do eshopu napísať.

Po poľsky neviem ani ň a trapošiť s translatorom som nechcela, tak som napísala v angličtine. Čo je svojim spôsobom tiež trapas, keď si vezmem, že dvaja slovania sa dorozumievajú anglicky… Ale teda nezachádzajme do detailov :-) Dôležité je, že sme sa dorozumeli, porozumeli a mapy som úspešne objednala. S pánom Lukaszom sa komunikovalo ozaj perfektne, rýchlo a aj mapy dorazili za pár dní.

Nepríjemné na posielaní vecí zo zahraničia býva poštovné. Tak tomu bolo aj v tomto prípade, poštovné vychádza na nejakých 15€. Čo je pri jednej mape dosť. Preto som objednala mapy tri a podelili sme sa s kamoškami, tak to poštovné menej „bolí“.

Obchod mal v ponuke tri veľkosti, my sme zobrali dve menšie a jednu strednú. Musím povedať, že aj tá menšia bohate stačí! Práve pri písaní tohto článku som si ale všimla, že už ponúkajú dokonca štyri rozmery, takže môžete smelo vyberať podľa rozmerov izby, kde by ste podložku umiestňovali.

Nadšenie detí pri rozbaľovaní sa mi zachytiť nepodarilo, ale bola to radosť sledovať :-) Práve sme mali na návšteve aj kamarátky, tak mapu decká hneď museli rozložiť a preskúmať. Je naozaj prekrásna, s nádhernými farbami, zvrchu je povrch zamatový, zospodu je guma, takže sa mapa po podlahe nešmýka. Úplne splnila moje očakávania.

Deti na ňu hneď začali rozkladať zvieratká z preglejky, aj plastové, a tiež rôzne pamiatky sveta, ktoré máme zo Safari túb. Zistili sme, že nemáme dokopy žiadne zvieratká z Ázie, tak už nech príde ten rodičák, že doplníme zvieratkové zásoby!

Tak teda, nech už toľko nekecám, mrknite na webku https://www.matymontessori.pl/ a vyberajte, myslím, že nebudete ľutovať ;-) Majú aj mapu vesmíru, ale… o tej už niekedy nabudúce.

Prajem krásne spoznávanie!

 

 

9 comments on “Montessori mapa”

    • Veru aj ja som sa chystala ušiť! Ale objavila som ju prv, než som stihla nakúpiť látky, takže hurá, mám to bez roboty! :-D

  1. Dobry deň, tak mapa je nadherna dakujem za zistenie stranky. Chcela by som sa popztat na tie zvieratka z preglejky, kde by som mohla take kupit? dakujem za odpoved

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *