Ak máte doma chalanov, istotne vás materským životom sprevádza aj kopec áut. O tie malé sporadicky zakopnem, pri každom jednom „naozajstnom“ sa musíme pristaviť. Takže pri tejto knihe absolútne nebolo pochýb, že sa u nás uchytí.

Ten natešený výraz v tvári, keď drobec knihu zobral do rúk, to by za fotku veru stálo! Nadšený bol nesmierne. Odvtedy je kniha NAJ dopravné prostriedky v pohybe favoritom a vďaka ochotným súrodencom sa už z nej naučil zopár nových názvov.

Ako už samotná obálka napovedá, pre celkom malinkých drobcov to však nebude. Knižka je naozaj do detailu premakaná, je poriadne veľká a obsahuje mnoho jemných pohyblivých častí, ktoré by sa neopatrnou manipuláciou mohli poškodiť. Je preto dôležité, aby dieťa už malo jemnú motoriku a citlivé zaobchádzanie s knihami zvládnuté.

Od prvej strany po poslednú je na čo pozerať! Hoci kniha bola primárne určená pre nášho najmladšieho, zbehli sa ku nej aj veľkí súrodenci. A áno, priznávam, aj ja som sa z nej vytešovala. :-) Hneď na začiatku deti uchvátilo pohyblivé rýpadlo, bager s lyžicou aj vyklápacie auto.

Samozrejmosťou je dvojstrana venovaná stavebným vozidlám, teda nechýba domiešavač, pumpa na betón, ooobrovský žeriav, aj pohyblivý ujo s vysokozdvižným vozíkom.

Na ďalších stránkach sa zas dá pozrieť pod okienka a vidieť vnútrajšok najrozličnejších dopravných prostriedkov, ako sú autá, vlaky, autobusy, aj pojazdný stánok so zmrzlinou či obytný príves. A keďže je náš najmladší dieťa z dediny, maximálne ho zaujala dvojstránka venovaná poľnohospodárskym strojom. Často z okna pozeráme na kombajny a obdivujeme, ako to tam celé funguje – tak teraz sme si konečne pozreli aj do vnútra tohto zaujímavého vynálezu! Krútiace koliesko simuluje pohyb obilia vnútri kombajnu, no nádhera.

Ďalšie dve dvojstrany sa venujú lodiam – jedna rybolovu, druhá zas námornej doprave. Loď ako dopravný prostriedok sme zatiaľ nemali možnosť vyskúšať naživo, tak aspoň takto v obrázkoch sme mohli nazrieť, ako to funguje, ako sa líšia lode pre prevážanie ľudí od nákladných trajektov.

V závere knihy sa dostávame k dopravným prostriedkom, ktoré sa pohybujú vo vzduchu. Tu si môžeme nazrieť d vnútra Jumbo Jetu, zakrútiť vrtuľkou helikoptéry, nazrieť do kokpitu nákladného lietadla.

No a najlepšie na koniec – naši dvaja milovníci vesmíru od radosti priam híkali! Ozajstná štartujúca raketa!

Čo vám budem hovoriť, myslím, že je to jedna ozaj vydarená kniha, názov neklame, ozaj je NAJ :-) Klobúk dole pred autormi, čo toto vymysleli! Mamičky chlapcov, myslím, že s týmto máte tohtoročné Vianoce vystarané ;-)

A keď najlepšie na koniec, tak tu to je, rýchla akcoška – od TERAZ do ŠTVRTKA – tj. od 15. do 18. októbra môžete túto lahôdku, no nielen ju ale úplne hocičo z webu www.svojtka.sk kúpiť s 25% zľavou po zadaní kódu MAMZAP181. Do Vianoc je to len desať týždňov a nechcete zháňať na poslednú chvíľu, všakže? ;-)

 

 

 

 

2 komentáre on Naj dopravné prostriedky

  1. Dobry den, kniha ma zaujala na zaklade vasej recenzie.Skusala som zadat kod na svojtka.sk a vypisuje mi to hlasenie, ze zlavovy kod vyprsal v maji. Viete mi poradit? Dakujem

    • Veronika včera som zadala nesprávne číselko, chýbala jedna jednotka na konci. Teraz je to opravené, správny tvar kódu je MAMZAP181 mal by fungovať ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.