Poznáte ten stav, že si niečo vysnívate, naplánujete a… realita vypáli celkom inak? Tak toto sa mi stalo práve v tento víkend :-)

Posledné týždne boli pre mňa náročné, bola som fakt riadne unavená a keďže som vedela, že v júni nás ešte pár dôležitých povinností čaká, dohodli sme sa s manželom, že jediný voľný júnový víkend si spoločne vyrazíme trochu oddýchnuť. Dvojdňové leháro vo vírivke znelo ako perfektný narodeninový darček.

Moja predstava bola, že mimo sauny a kúpania budú deti šantiť niekde v detskom kútiku alebo pozerať telku, veď doma to nerobia. Zbalila som si notebook aj foťák samozrejme, k tomu knihu, keby som sa ešte k večeru stihla nudiť. Cestou tam nás zastihol obrovský lejak a blýskavica, na Čertovici sa vďaka tomu zosunul kus svahu na cestu. Keď sme konečne prišli do hotela, dážď už bol miernejší, ale tmavá zatiahnutá obloha pôsobila dojmom, akoby malo pršať ďalší týždeň. Takže sa zdalo, že môj plán leňošiť a nevytiahnuť päty z hotela, nemôže nič prekaziť.

Hneď ako sme dostali kľúče od izby a na ruku čarovné náramky, ktoré sľubovali neobmedzený vstup do wellnessu, už sme aj utekali ich využiť. Vykúpali sme sa, vysaunovali, a dokonca som neskôr na izbe stihla vziať do rúk knihu a prečítať z nej jednu celú stranu. Potom už ktorési dieťa bolo hladné. Alebo chcelo cikať. Alebo prepnúť na iný kanál v telke. (och ako dobre, že doma žiadnu nemáme!) Po večeri prestalo pršať, tak sme sa išli trochu prejsť okolo hotela. Veď nech decká ten čerstvý vzduch unaví. No to určite! Zaspali horko-ťažko pred desiatou večer. To už som od únavy zamdlievala aj ja.

Nasledujúci deň vyšlo krásne slniečko. Doobedu sme si vyšli von, pozreli Bystriansku jaskyňu, kúpili obligátnu magnetku, zašli sa naobedovať, prešli sa po centre Brezna, kde sme si urobili nečakanú hodinu vlastivedy, slávnostne som vytiahla foťák a aby sa nepovedalo, cvakla zo štyri zábery. Prostredné dieťa mi pri večernom posedení vo vírivke zahlásilo, že odfotiť sa pri soche M.R. Štefánika bol naj zážitok toho dňa. Skutočne neviem, či sa smiať či plakať. :-)

Objavili sme tiež malú zmrzlináreň, kde mali na výber z piatich kornútikov, jeden z toho bezlepkový! A hrubý, chrumkavý, chutný. No teda, košické cukrárne, berte si príklad! K večeru opäť vodné radovánky, ping pong, stolný futbal a keď o pol desiatej konečne deti odkväcli, my dospeláci (na výlete sme boli s ešte jednou rodinou) sme pri vínku do polnoci klábosili.

Čestné slovo, celé nedeľné poobedie som na žrebovačku myslela a niekoľkokrát sa márne snažila presvedčiť manžela, aby mi ku vírivke doniesol foťák. Nechcel, potvora. Navyše v celom wellnesse nebol žiaden notár, takže by to aj tak nemalo adekvátny štýl. Tak mi ostáva veriť, že mi toto faux pas odpustíte. Lebo veď ste tiež matky a isto si viete predstaviť ako sa asi cíti trojmater, keď sa po „sto rokoch“ na materskej dostane na miesto, kde tri dni nemusí variť a napriek tomu nehladuje celá rodina!

Aj keď sa veci vyvinuli inak, než som čakala, a včera večer domov som sa vrátila poriadne unavená, predsa len som si skvelo oddýchla. S výnimkou jedného extrémne súrneho telefonátu, ktorý som potrebovala vybaviť, boli všetky elektronické zariadenia celý ten čas zamknuté na izbe. Žiaden mobil, tablet, notebook – vo všetkom vypnutá wifi, žiadne kontrolovanie mailov, facebooku či iných sietí. Možno sa to nezdá, ale veľmi mi to pomohlo. Myslím, že tie internety budem vypínať častejšie.

Tak a keď ste sa cez všetky moje výlevy dočítali až tu, konečne prichádzam k pointe, na ktorú čakáte! Teda k avízovanému vyhodnoteniu narodeninovej rozdávačky. Najprv vám ale všetkým chcem zo srdca poďakovať! Ak sa majú všetky vaše priania splniť, namôjpravdu budem musieť žiť tých sto rokov ako plánujem. Niektoré slová ma až k slzičke dojali, veľmi veľmi si to cením. A som za vašu priazeň nesmierne vďačná.

Zapojilo sa vás skutočne obrovské množstvo, až som ostala sama prekvapená. Veľmi ma teší tento váš záujem, aj to, že najväčšia „bitka“ bola o knihy. To jednoznačne ukazuje, že moji čitatelia sú u mňa na správnej adrese :-)

Balíček hračiek teda získava Jana P., knižný balíček Mirka J. a kozmetický Veronika G.. Všetky žienky odo mňa dostanú mail, resp. správu na facebooku, keďže budem potrebovať adresy na doručenie. Ostatní nebuďte smutní, budem sa preveľmi snažiť podobné akcošky robiť častejšie :-) Ešte raz vďaka za všetko a majte krásne dni!

2 komentáre on Narodeninový wellness a vyhodnotenie rozdávačky

  1. Majka vás vikendik bez elektroniky znie skvelo. Búrka, ktorú opisujete znela hrôzostrašne. Ja som cez Čertovicu cestovala dosť často, nie sú to srandy. Manželovi chcem cestičku ukázať toto leto :) Ďakujeme zo srdca za darček, nechcelo sa mi očiam veriť keď som zbadala váš mailik. Moje dievčatko sa veľmi poteší dreveným hráčkam, vediem ju k prírodným veciam viac ako k plysakom a umelinam. Posielame Vám veľa úsmevov už teraz:))))))) Všetko dobre prajeme.

  2. Ten vikend znie carovne, treba castejsie. Uzasne clovek pookreje. Som rada, ze ste si uzili :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.