Na začiatku tohto roka sme si založili cestovateľský zoznam, kam všade by sme sa chceli vypraviť.
A už v marci sme pochopili, že z našich plánov nič nebude. Aspoň nie z tých zahraničných.

No túlavé topánky sa len tak zastaviť nedajú a tak sme v rámci možností podnikali aspoň malé výlety do okolia. Hoci sme mnoho miest už poznali, veľa ďalších, nových sme objavili.

Ako pri každom výlete, aj teraz som narobila veľa fotiek, no na rozdiel od minulých rokov som si tentoraz povedala, že nenechám fotky zapadnúť do digitálneho zabudnutia v počítači, ale nechám si ich aj vytlačiť. Dokonca som to aj naozaj urobila! Zatiaľ síce odpočívajú v obálke, ako prišli z fotolabu, ale verím, že ich čas sa už-už blíži a ujde sa im zaslúženého miesta v cestovateľskom albume.

Mám totiž ďalšiu príjemnú motiváciu – dostala som darom krásnu spomienkovú knihu Naše výlety. Zapáčila sa mi hneď na prvý pohľad.

Má veľký formát, pevnú väzbu a kvalitné, pevné stránky, ktoré sa ani pri nalepovaní fotiek nebudú vlniť a ohýbať.

Výlety sú zoradené do kategórií podľa navštíveného miesta. Je tu priestor pre výlety za históriou, výlety k vode, športové výlety či výlety za kultúrou. Ak ste sa boli len tak flákať po lese, ale zažili ste niečo výnimočné, čo si chcete zaznačiť, žiaden problém, je tu kategória aj pre výlety, ktoré sa do žiadnej z predošlých nedajú zaradiť.

Na mapke Slovenska si môžeme vyznačiť, ktoré miesta sme už navštívili, aj nabrať inšpiráciu, kam sa vydať nabudúce.

Na môj vkus je tu veľa riadkov na písanie, ale nič to, ja som rebel, prelepím ich fotkami. :-) Osobne mám totiž radšej veľa fotiek a menej slov, no chápem, že niekto to môže mať aj naopak.

Celkový dojem  z knihy je veľmi fajn, ako už u Babičkárstva býva dobrým zvykom. Ak máte vo svojom okolí vášnivého cestovateľa, verím, že takáto kniha by ho mohla veľmi potešiť. Lebo aj tie najúžasnejšie spomienky sa lepšie zachovajú v pamäti, keď si ich vieme pozrieť na fotkách. A nie, nemyslím skrolovaním v mobile. Papier je papier, bez debaty!

Tohtoročné výletné plány sa zvrtli iným smerom, než sme na začiatku dúfali. No keď sa pozerám na tieto svoje fotky, vidím, že sme toho zažili veľa a máme za čo byť vďační. Je fajn to vidieť takto pohromade a už sa teším, ako si tieto spoločné fotky budeme po rokoch prezerať.

A ako to máte vy? Dávate si tlačiť fotky alebo spoliehate na digitálne médiá? Ak to druhé, odporúčam vám – zmeňte to, neoľutujete! ;-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.