Minulý víkend sme sa vybrali na výlet do Maďarska, konkrétne do Nyíregyházy. Od nás je to na dve hodiny cesty autom. Predbežne sme sa chceli len pozrieť, nemali sme vybavené ubytovanie, že teda prinajhoršom sa vrátime domov, nie je to taká diaľka.

Hoci som veľký odporca zatvárania zvierat do ZOO, na túto v Nyíregyháze som počula samé chvály, vraj aká je iná, veľká, zvieratkám sa tam dobre žije. Nuž som sa nechala zlomiť a do ZOO sme s deckami zašli.

Musím uznať, ZOO je obrovská, dá sa po nej chodiť celý deň a tuším sme ju ani neprešli celkom celú. Je v nej veľké množstvo zvierat, aj čo sa týka druhovej pestrosti, aj počtu. Niektoré zvieratá tu skutočne majú štedré, veľké výbehy, mnohé však nie. Vyložene som bola sklamaná z klietok pre dravce, kde hádam nemajú šancu ani poriadne krídla natiahnuť. Takisto si myslím, že v našom klimatickom pásme by sme nemali ťahať do ZOO zvieratá, ktoré žijú za polárnym kruhom, pretože v lete im tú zimu a ľad skrátka nenasimulujeme a určite im to dobre nerobí. Celkový dojem teda ostal rozpačitý. Je to určite krajšia a väčšia ZOO ako tá, ktorú máme napr. tu v Košiciach, stále to ale nie je ideálne.

Zaujímavé sú tu tieto „preliezky“ – osieťované drevené chodníčky, ktorými sa dá prejsť cez výbehy zvierat a vidieť ich tak viac zblízka.

Odvážlivci môžu vojsť dnu do výbehu ku lemurom.

Zvieratá sú umiestňované podľa kontinentov, na ktorých žijú, čo je veľmi fajn, lebo sme tak mohli ľahko vidieť rozdiely medzi jednotlivými druhmi.

Videli sme mnohé zvieratá, o ktorých existencii som ani len netušila. Napríklad tohto „srnkozajaca“ – maru stepnú. Dozvedeli sme sa, že je to druhý najväčší hlodavec na svete. Žije v južnej Amerike.

Nechýbali ani moje obľúbené surikaty :-)

Najväčšou atrakciou bolo oceanárium.Veď ako často človek vidí živého žraloka? Ja napríklad dúfam, že v prírode ho neuvidím nikdy :-)

Našli sme Nema aj Dory :-)

A aj kadejaké podivné ryby.

V časti s tropickou klímou sme videli rôzne hady, pavúky, chameleóny, papagáje a všeličo iné.

V ZOO sa dá vcelku slušne najesť, okrem klasických fastfoodov tu majú aj reštauráciu s denným menu, dokonca napísaným v slovenčine. Dorozumieť sa tu tiež dá v pohode, anglicky rozumeli všetci, slovensky tiež niektorí. Treba si však zobrať forinty, kartou sa tu platiť nedá.

My sme sa nakoniec večer rozhodli, že sa domov nevrátime. Na internete sme narýchlo našli akýsi hotel, videli sme, že je blízko, tak sme sa doň vybrali vyskúšať, či bude niečo voľné. Už cestou sme prešli okolo troch ďalších hotelov a pozdĺž celej ulice snáď na každom dome bolo vypísané, že ponúkajú izby na prenájom. Jeden pán nás dokonca pristavil a núkal izbu za 40€/noc pre všetkých. O ubytovanie tu teda fakt nie je núdza. My sme nakoniec zašli do toho hotela, ktorý sme našli, mali tam voľné a cenu nám vyrátali ešte o 10€ nižšiu, ako bola na internete. Tak teda hotel vyhral, pretože mal veľké detské ihrisko a vlastný bazén. Kvalita izby zodpovedala cene, plusom ale bola klíma na izbe, v ten deň bolo extrémne teplo.

Na druhý deň sme sa vybrali na kúpalisko a keďže to bolo ešte počas školského roka, doobedu sme mali takmer súkromné bazény :-) Voda príjemne teplá, tobogány, vírivky, priestranný bazén aj pre najmenšie detičky. Vybláznili sme sa všetci dosýtosti. S jedlom to tu už bolo horšie, našli sme výlučne fastfoody, z ktorých si bežný bezlepkáč veľmi nemá čo vybrať.

Celkovo to bol ale veľmi príjemný výlet, užili si ho ako deti, tak aj my dospelí :-) Tak teda príjemné letné výletovanie aj vám!

 

 

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.