Tento rok sme plánovali dovolenku od marca. Prvý termín nám nevyšiel, presunuli sme na iný. Ten takisto nevyšiel. Už to vyzeralo zúfalo, tak som radšej prestala plánovať. A nakoniec sa nám zadaril skvelý výlet celkom nečakane.
Po Slovensku cestujeme pomerne často a radi, a myslím, že naše okolie už máme pochodené celkom slušne. Naopak, na západ jazdíme oveľa menej, predsa len, deti sa v jazde autom práve nevyžívajú :-) Keď sme dostali pozvanie do Patiniec, aj som chvíľu váhala, no povedali sme si, že to bude aspoň super príležitosť vydať sa niekam inam, než chodíme zvyčajne. A veru, dobre sme urobili.

Obec Patince je maličká a leží tak trochu uprostred ničoho – čo je možno nevýhoda, ale aj výhoda zároveň. Prostredie je trochu ošumelé a zabudnuté, no všade je príjemne ticho, pokojne, žiaden ruch, takže na oddych a  „vypnutie“ úplne super.

Ubytovaní sme boli vo Wellness hoteli Patince. Pri príchode ma prekvapilo, aký je hotel veľký a keďže pred nim parkovalo veľa áut, predpokladala som, že bude dosť rušno. No aj pri väčšom počte ubytovaných hostí, všetok personál bol maximálny milý, usmiaty, ochotný. Množstvo ľudí sme si uvedomili jedine v jedálni, počas raňajok bývalo občas plno, inak ale počas dňa sa to roztrúsilo a nemala som dojem, že by nás tam bolo priveľa.

Čo sa týka ubytovania, musím povedať, že to úplne predčilo moje očakávania. Ako väčšia rodinka totiž často narazíme na problém, že nie všade sa dá dostať izbu pre piatich. Ak sa nám aj niečo ujde, väčšinou sa len ako-tak natlačíme. Tu však vidno, že hotel je family friendly a tak sme dostali krásny, priestranný apartmán s dvomi izbami a obývačkou. Takže dokonca ani náš najmladší sa nemusel tlačiť s nami v manželskej posteli! Všetky decká sme spokojne uložili do jednej izby a my dospeláci sme sa konečne mohli pohodlne vyspať bez detských okupantov. :-) Ešte aj po večeroch posedieť pred telkou sme si mohli, bez toho, aby sme sa navzájom rušili.

Aj taká „drobnosť“ ako kúpeľňa ma potešila. Bola tiež poriadne veľká, spokojne by som takú brala aj doma. Moju eko dušu potešilo aj to, že sprchovací gél a tekuté mydlo na ruky neboli v mini jednorázových fľaštičkách, ale vo veľkom balení. A že je hotel ozaj family friendly, najmladším hosťom na izbu pripravia aj nočník či stupienok k umývadlu. Milé, že? :-)

Ďalší zo špeci problémov našej rodiny je strava. Väčšia časť posádky má totiž bezlepkovú diétu. No tu to nebol žiaden problém. Dohodnutú sme mali polpenziu, raňajky aj večere boli formou švédskych stolov, takže sa dalo super nakombinovať. Vybrať sa dalo z jedál sladkých, slaných, mäsitých aj múčnych, nechýbal kopec zeleniny a šaláty. Potešilo aj „oddelenie“ s bezlepkovým pečivom či bezlaktózovým mliekom. K večeri raz dokonca deckám pani čašníčka doniesla za plný tanier neskutočne dobrých bezlepkových koláčikov.

To, na čo sme sa najviac tešili, bol bazén. Všetky naše decká sú vodné živly a tu si naozaj prišli na svoje. Jediné, čo oplakali bolo, že sme prišli v septembri, kedy už bolo vonku chladnejšie a vonkajšie bazény teda nemohli vyskúšať. Ale aj vnútri toho bolo dosť. Voda v bazénoch je príjemne teplá, vo vírivke a detskom bazéne možno až priveľmi. Čo ma však potešilo je skutočnosť, že detský bazén nie je len taká „mláka“ s vodou po členky, ako to často býva, ale mohli si v ňom deti aj bezpečne zaplávať, pohrať sa s loptou, aj spustiť sa na šmýkačke, bez toho, aby si oškreli kolená.

Plavecký bazén je dostatočne veľký, dá sa v ňom aj si zaplávať, aj si oddýchnuť, aj sa s deťmi vyšantiť. Hotel tiež ponúka širokú škálu najrôznejších wellness a kozmetických služieb, až som si nevedela vybrať. Tak sme obaja s manželom skončili pri overenej klasike – masáži. Takisto je tu aj detský kútik, no naše decká bol problém pred záverečnou vytiahnuť rozmočené z bazéna, takže sme sa doň ani nedostali :-) Cez víkend býva pre deti aj animačný program – my sme sa najviac tešili na kŕmenie sumcov v jazierku, no prišiel dážď, tak nám to nevyšlo. Snáď teda nabudúce :-)

Keďže sme na výlet prišli autom, chceli sme si trochu obzrieť aj okolie. Na výlet sme sa teda vybrali do Komárna a navštívili sme aj vodný mlyn v Kolárove. V Komárne ma milo prekvapili bezlepkové kornútiky v každej zmrzlinárni! Aký zázrak, v celých veľkých Košiciach som také čosi našla zatiaľ len v jedinej cukrárni. Rozpačité dojmy však vyvolalo „Námestie Európy“ – nápad pekný, budovy krásne, ale nikde nikoho, žiaden popis, komentár, označenie… nič.

Zašli sme pozrieť aj Mlyn Kolárovo. Ten ozaj stál za to. Prostredie je krásne, mlyn skutočne zaujímavý, príroda všade navôkol úplne dokonalá. Keďže sme ho navštívili v pracovný deň a počas školského roka, boli sme tam práve jediní návštevníci, no tetuška nám otvorila a všetko poukazovala.

Cestou domov sme sa ešte krátko zastavili v Ostrihome, ale to už nás vyháňalo počasie.

Každopádne, z výletu sme sa vracali vykúpaní, plní zážitkov a výborne oddýchnutí. Aj keď nám teda dlhšia dovolenka tento rok nevyšla, tých pár dní výborne padlo a osviežilo. Ďakujeme Wellness hotelu Patince za príjemné, pohodové dni a radi odporúčame aj vám!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.