Pred pár dňami som v papiernictve objavila výkresy z recyklovaného papiera. Keďže u nás je spotreba kresliaceho materiálu obrovská, moja duša ekologická sa náramne potešila. A tieto výkresy boli ako bonus lacnejšie, no nekúp to! :-)

Zobrala som domov jedno balenie s tým, že vymyslíme ako ich využiť. Nakoniec to vôbec netrvalo dlho a napadlo mi, že by sme mohli skúsiť olejový pastel. Nechcem sa tu príliš chváliť, ale – bol to ozaj dobrý nápad :-)

Sýtosť olejových farbičiek na hnedom kartóne vynikne ešte viac než na klasickom bielom výkrese, využiť sa dá celá farebná škála, vrátane úbohej bielej farbičky, ktorá veľa priestoru na realizáciu bežne nemáva.

Farba a štruktúra recyklovaného papiera dáva výslednému obrázku taký ten retro šmrnc. Kreslili sme si s dcérkou len tak, čo nám napadlo, no s hotovými obrázkami sme boli viac než spokojné.

Možno som iba „objavila teplú vodu“, ale musela som sa o tento objav podeliť :-) Asi od samej radosti, že mi aspoň jedno dieťa vzalo do rúk čosi iné, než klasické farbičky a kancelársky papier. Ale aj to je dobré znamenie, že áno? :-) Tak príjemné kreslenie aj vám!

2 komentáre on Olejový pastel a recyklovaný papier

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.