Prázdniny sú takmer v polovici, tak verím, že si tieto letné dni krásne užívate. K prázdninám neodmysliteľne patria aj výlety, k vode či do hôr, tábory a kopec slnka.

Odkedy mám deti a odkedy som sa aj ja sama na horúcom slnku v bazéne poriadne spiekla, starostlivo riešim výber opaľovacieho krému. Lebo nič nepokazí dovolenku čí výlet viac, než dočervena upečený chrbát, na ktorom sa po dni plnom zážitkov nedá vôbec ležať a oddýchnuť si.

Tento rok dilemu za mňa vyriešila Weleda a zásobila nás krémikmi pre deti aj dospelých. Veľmi im za to ďakujem a dnes teda napíšem pár slov o tých detských.

Hoci toto leto netrávime dovolenku nikde pri mori, hneď v prvý týždeň naša najstaršia absolvovala prímestský tábor. Znamenalo to týždeň strávený pri jej milovaných koňoch, celé dni vonku, na slnku. V prvý deň bolo mierne pod mrakom, no aj tak prišla domov s jemne „chyteným“ krkom, takže hoci mi pripadalo, že krém s ochranným faktorov 30 je na naše podnebné pásmo aj priveľa, predsa som ju po ďalšie dni pre istotu natrela.

Celá rada slnečnej starostlivosti od Weledy je obohatená o výťažok z plesnivca alpinského. Obsahuje len minerálne filtre bez nanočastíc, čo býva jedno z mojich hlavných kritérií pri výbere vhodného opaľovacieho krému. A samozrejme zloženie. No o to sa u Weledy už klasicky nemusím vôbec obávať :-)

Krém je hustý a po nanesení ostáva pokožka dieťaťa biela. Čo je vlastne fajn, pretože aspoň vidíte, kde už je nakrémované a predídete tak nepríjemnému prekvapeniu v podobe červeného opáleného fľaku uprostred chrbta. Verte, viem veľmi dobre o čom hovorím!

Pre celkom malých drobcov, ale aj pre veľkáčov, čo sa na tvári vedia rýchlo spiecť, je tu krém s ešte vyšším ochranným faktorom 50. S tenučkou jemnučkou kožičkou bábätiek fakt nie je o čom, netreba riskovať, bronz budú chytať ako puberťáci ;-)

Všetky krémy sú už klasicky bez parfumácie a vďaka čisto prírodnému zloženiu môžete nimi natreté deti s čistým svedomím pustiť kúpať sa do mora či k inému prírodnému zdroju vody, bez obáv z ich znečistenia. Veru, aj nad tým sa treba občas zamyslieť, aké chemické koktejly pridávame rybkám do vody.

Tak si teda ešte užívajte krásne prázdninové dni, opaľujte sa rozumne, zažite kopu skvelých zážitkov a tešte sa zo života! :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.