Mám dojem, že vymýšľať čím na sviatky potešiť rodiny býva z roka na rok ťažšie. Žijeme v dobe prebytku, poväčšine má doma každý, čo potrebuje, aj oveľa viac. No napriek všetkým minimalistickým snahám, zrušiť zo sviatkov komplet všetky darčeky by bolo akosi smutné… V našej rodine sa pomaly ustálil zvyk obdarovať sa navzájom hodnotnou knihou, zážitkovým darčekom či spoločenskou hrou. Čas strávený spolu je predsa najviac.

A tu sa mi dostáva do rúk zaujímavá kniha, ktorá v sebe spája všetky atribúty dobrého darčeka! Je kvalitná, človek pri nej nesedí sám, čosi sa naučí a jej vypĺňanie bude zážitkom. Minimálne pre nadšených historikov :-)

Kniha má názov Strom života našej rodiny a jej obsah si teda isto domyslíte. Má nás doviesť k informáciám o našich predkoch, ich rodine, živote. V podstate je to niečo ako interaktívna rodinná detektívka :-)

Ako sa na poriadnu kroniku patrí, má dostatočne veľký rozmer, pevné, kvalitné strany a navyše oko poteší aj svojim dizajnom. Aspoň ja mám teda slabosť pre takto maľované ilustrácie v knihách. :-)

Priznám sa, že v našej rodine už túto robotu urobil mamkin ujo, takže rodokmeň po strane mojej mamky už mám kompletný, spolu aj s návodom, kde a ako informácie hľadať. No ak zatiaľ netušíte, ako na to, nič to, autori knihy vám dajú dobré tipy, kde všade sa dajú informácie hľadať, prípadne sa inšpirujte aj v tomto blogu.

Pravdaže, v dnešnej dobe je všetko na internete, ale pravá zábava začína, keď sa od svojich elektronických zariadení odlepíte a vyrazíte do offline sveta. Využite svoju pátraciu akciu ako príležitosť k tomu, porozprávať sa s babičkou aj o inom ako o obligátnych zdvorilých témach, uvidíte, rada si zaspomína a zahrnie vás zaujímavými príbehmi. Alebo sa podujmite zájsť na návštevu aj za vzdialenejšími príbuznými, ktorých ste dávno nevideli, istotne sa potešia.

Na čo už nesiaha pamäť, o tom budú vedieť archívy a matriky. Sama som zvedavá, čo všetko sa na týchto miestach dá dozvedieť. :-) A pri troche šťastia sa vám podarí získať aj zaujímavé fotografie, ktoré vašej kronike dodajú punc ozajstného historického diela.

Ja sa už teším na vypĺňanie tej našej a týmto ďakujem eshopu Familium za recenzný výtlačok. A ak kniha zaujala aj vás, prajem príjemné pátranie a veľa skvelých zážitkov!

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.