Keď sa naposledy na návšteve u kamarátov moje decká namotali na výrobu mydielok z mydlovej hmoty, sľúbila som im, že mydlovú hmotu kúpime aj my a urobíme si poriadne tvorivé dielne. Nuž a dnes nastal ten slávny deň :-)

Už z postele ma došli vytiahnuť s tým, že ideme vyráááábaaať! Tak či sa mi chcelo alebo nie, musela som povyťahovať mydlové hmoty, vône, farby, formy – pre najstaršiu princeznú. Mladší synátor si pre zmenu zmyslel, že bude robiť sviečky… takže na rad prišli knôty, voskové pláty aj vosk na topenie. Najmladšiemu som hneď preventívne vytiahla škatuľu „magického“ piesku a viac ani nepozrela jeho stranou, nech nevidím ako sa piesok šíri po celej kuchyni.

mydlovanie1

Miestami som si strašne priala, aby som sa dokázala rýchlo naklonovať, lebo zásadne keď jednému už vrelo mydlo, druhý nevyhnutne potreboval pomôcť nakrájať tvrdý vosk… a tretí samozrejme musel na záchod.

mydlovanie2

Nakoniec sme to ale všetko zvládli a narobili toľko verzií mydla, že sa môže tešiť celá rodina, kamaráti a možno aj náhodní okoloidúci.

mydlovanie3

Experimentovali sme s priehľadnou aj bielou hmotou a musím povedať, že výsledok sa mi veľmi páči! :-)

mydlovanie4

Ak máte času na celý deň, vyskúšajte takéto vrstvené mydlo. V tomto prípade ľutujem jedine to, že sme doma nemali pestrejšie farby. Teraz si úbohé mydielko vyslúžilo prezývku „punčové rezy“. :-)

mydlovanie5

Podarilo sa nám aj takéto „ombré“ s neskutočne príjemnou vôňou čajovej ruže, na ktoré som hrdá asi najviac. Tu si ale naopak treba švihnúť, lebo mydlo potvora rýchlo tuhne.

mydlovanie6

Tak príjemné tvorenie kamaráti! :-)

3 komentáre on Predvianočné mydlovanie

  1. dobrý den možem poprosit podrobný postup ako to urobit a kde to vsetko kupit???dakujem za skoru odpoved

    • Dobrý deň, kde kúpiť – to je veľa možností :-) ja som mala veci buď z http://usikovnychruk.sk/ alebo http://mydlovysvet.sk/, brala som kilové balenia bielej aj priesvitnej hmoty. Postup – hmotu nakrájame na čo najviac rovnaké kúsky, aby sa topili v rovnakom čase, v hrnci ich potom pomaličky roztápame, má sa to iba rozpustiť, nesmie vrieť. Hneď ako je hmota tekutá, odstavíme, prikvapneme farbu, prípadne vôňu do mydla a nalievame do formičiek. Ostatné už je fakt len o experimentovaní, kombinovaní rôznych farieb, foriem, vôní… To „punčové“ som robil tak, že vždy najprv jedna vrstva vychladla až potom som liala ďalšiu. To s hviezdičkami tak, že som najprv vyliala hmotu do malej formy, nechala mydlo stuhnúť, potom sme z neho vykrojili hviezdičky, uložili do inej formy a následne zaliali hmotou inej farby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.