Byť rodičom v dnešnej dobe sa zdá byť riadne náročné. Odvšadiaľ sa valia rozličné, často protichodné informácie, človek nevie, čo si vybrať. No nikto nechce byť sám, každému dobre padne spoločnosť rovnako zmýšľajúcich ľudí, zvlášť nám, rodičom, ktorí sme sa rozhodli tak trochu plávať proti prúdu.

Ako snáď každá novopečená mama, aj ja som chcela byť pre svoje dieťa tou najlepšou mamou na svete. No v čase, keď sa moja prvorodená dcérka narodila, bolo informácií o vzťahovej výchove či montessori vzdelávaní v našich končinách málo. Čerpala som zo zahraničných zdrojov a len ťažko nachádzala „spriaznené duše“ vo svojom okolí.

Dnes sa situácia našťastie výrazne zlepšila a veľa úžasných informácií a možností je dostupných aj mamičkám, pre ktoré je angličtina problémom. Preto vám s veľkou radosťou chcem dať do pozornosti online konferenciu Růst společně. Je dielom nadšených českých mamičiek a z roka na rok prináša čoraz hodnotnejšie témy. Úprimne, keď som videla aktuálny zoznam hostí a tém, úplne mi padla sánka! :-)

 

Do oka mi hneď ako prvý padol Timothy Seldin, autor knihy Ako vychovať úžasné dieťa metódou montessori. Knihu som prečítala hneď ako vyšla v slovenskom preklade, no pozrieť si prednášku priamo od jej autora, to si nechcem nechať ujsť. Takisto som si všimla pani Justinu Danišovú, jej tipy a postrehy ku slobodnej hre detí ma už dlho nesmierne inšpirujú.

No skrátka, veď si pozrite sami program, som si istá, že pre každého sa nájde niečo. Či už vás priamo zaujíma metóda montessori a chcete ju aplikovať doma, alebo sa chcete trochu dovzdelať v oblasti výchovy, či ste rodič alebo učiteľ, skutočne je z čoho vyberať, čím sa obohatiť.

Konferencia prebehne online, takže si ju môžete vychutnať z pohodlia vášho domova, so šálkou kávy alebo kým deti spia. Navyše nemusíte na prednáškach sedieť vždy v reálnom čase, s kúpou vstupenky získate ročný prístup ku všetkým videám. Konferencia sa uskutoční v dňoch 25-29. apríla a do 18.4. si môžete svoje miesto rezervovať za zvýhodnenú cenu 1690Kč (resp. 67,60€).

Okrem všetkého iného musím povedať, že sa mi veľmi páči aj samotný názov – Růst společně. Je to tak pekne, výstižne pomenované. O toto by nám, rodičom, totiž malo ísť. Aby popri tom, ako naše deti rastú, sme rástli aj my s nimi, tak vnútorne.

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.