Kartičky s obrázkami známych malieb som mala na zozname prianí už dávnejšie. Tajne som dúfala, že ich zoženiem aj vo väčšom rozmere, ale keďže sa nepodarilo, rozhodla som sa kúpiť tieto. Musím povedať, že neľutujem :) Sú veľmi pekné, na kvalitnom tvrdom papieri, zo zadnej strany je k obrázku aj krátky popis. Je to v angličtine – naše deti si to (zatiaľ) samé neprečítajú, ale aspoň im to prečítam ja a majú to rovno dvojjazyčne.

matisse1

Ako si decká kartičky prezerali, napadlo nám urobiť si umelecký projekt – viac spoznať maliarov a ich diela. Prvý padol deťom do rany Henri Matisse. Priznám sa, že o tomto umelcovi som toho veľa nevedela, ale keď si ho vybrali, tak prečo nie.Dozvedeli sme sa, že:

Henri Matisse (1869 – 1954)
– hlavný predstaviteľ fauvizmu (čisté farby, jednoduché kompozície)
– súčasník Pabla Picassa
– všestranný umelec – venoval sa maľbe, ale tiež grafike, sochárstvu, architektúre i scénografii
– po 2. svetovej vojne, keď sa zo zdravotných dôvodov už nemohol venovať maľbe, tvoril obrazy z výstrižkov farebného papiera

Deti svojou farebnosťou zaujal jeho obraz Sorrow of the King (Smútok kráľa). Napriek názvu, obraz plný sýtych farieb pôsobí príjemne, pozitívne. Obraz vznikol ku koncu umelcovho života a vytvorený bol technikou skladania z výstrižkov papiera. Decká sa toho hneď chytili a tak sme sa pustili do vystrihovania, skladania a nalepovania.

matisse4
6 ročný syn vytvoril obraz s názvom „Kôň pri vode“.

matisse3
8 ročná dcérka svoje dielo pomenovala „Farebný vietor“.

matisse2
No a tentoraz som sa trochu vybláznila aj ja, a toto je moje „Na krídlach melódie“.

Príjemné tvorenie prajeme!

4 komentáre on Spoznávame umelcov #1 Henri Matisse

    • je to z vydavateľstva Usborne, chystám tu k blogu mini eshop, kde by som chcela ponúkať veci, ktoré máme a odporúčame :) tieto kartičky v ňom isto budú ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.