Po minulom úspechu Henriho Matissa si decká vyžrebovali Picassa. Na prvý pohľad to vyzeralo ako brnkačka – kubizmus, kadejaké čiary, vzory, farby. No keď sme sa začali Picassom zaoberať hlbšie, ukázal sa ako tvrdší oriešok.

picasso_zm

Pablo Picasso mal dlhý a tvorivý život. A jeho dielo je tým pádom neskutočne široké. Aj keď sa prezentuje ako predstaviteľ kubizmu, ja osobne by som nevedela vybrať jeden obraz a povedať TOTO je Picasso. Preto bolo veľmi ťažké aj deťom o ňom niečo rozprávať, respektíve vybrať obraz, ktorý by nám tohto umelca reprezentoval. nakoniec sme opäť stavili na naše Usborne kartičky a inšpirovali sa kubistickým portrétom Picassovej priateľky.

Na obraze sme si všímali, že v jednej rovine je zakreslená tvár z rôznych uhlov pohľadu. Použité boli živé, výrazné farby, aké v realite človek nemá. Na kontúry si deti zvolili čierny tuš a pierko, zvyšok potom domaľovali temperovými farbami.

Pablo Picasso (1881 – 1973)
– španielsky maliar a sochár, väčšinu života prežil vo Francúzsku
– najznámejší je ako zakladateľ kubizmu
– v začiatkoch svojej tvorby maľoval realistické maľby, neskôr sa jeho štýl začal meniť, experimentoval s rôznymi technikami
– začínal smutným „modrým obdobím“ s témou smrti, neskôr s motívmi cirkusov a harlekýnov nastupuje jeho „ružové obdobie“
– v jeho kubistických portrétoch je významnou črtou zobrazovanie tváre z rozličných perspektív

No a tu sú naše diela :)

picasso2

„Dáma s vencom na hlave“ od 8 ročnej

picasso1

A „Portrét maliara“ od 6 ročného maľovacieho „hejtera“, ktorý nikdy nič maľovať nechce a potom zrazu prekvapí :)

Ja som tentoraz nemaľovala, lebo som musela zabávať nášho najmladšieho a najvšestrannejšieho umelca :))

1 Comment on Spoznávame umelcov #2 Pablo Picasso

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.