Leto začalo aj podľa kalendára a so slnovratom teda oficiálne štartujem aj svoju najmilšiu sezónu!

Odjakživa bolo môjmu srdcu bližšie teplé počasie, zima ma nejak nevie očariť. Kým sme bývali v maličkom byte v meste, najväčšie horúčavy na rozpálenom betóne neboli žiadna sláva. No odkedy sme len kúpili stavebný pozemok, snívala som o zakvitnutej záhrade, raňajkách na terase a poobednej knižnej chvíľke na balkóne. A hľa, neprešlo ani 11 rokov a môj sen nadobúda reálne črty! Dočkala som sa balkóna! V dome síce bývame už pekne dlho, ale balkón bol v rebríčku priorít niekde okolo tisícdvestoštrnásteho miesta. Ale nakoniec sa podarilo a ja konečne môžem začať zariaďovať moju najobľúbenejšiu súčasť domu.

Viem, že teraz je v trende skôr minimalizmus a strohé línie, ja som však v tomto smere staromódna a symbolom útulného domova sú pre mňa pastelové farby a doplnky evokujúce babičkinu chalúpku. Tak sa poďte so mnou poobzerať po internete. ;-)

Kto ma pozná, vie, že som duša romantická, kvetinky musia byť všade. Uvažujem, koľko závesných kvetináčov prístrešok balkóna unesie. Človek, čo ich vymyslel bol génius, vyzerajú ozaj prekrásne! Ale ani tie klasické sa nemusia nechať zahanbiť. Zbohom lacné plasťáky! Hlinené či betónové kúsky konečne dostať aj v našich obchodoch, nemusím už prosiť babičku, či predsa len nemá ešte v pivnici dáky zabudnutý…

A svetielka, ach! Iste mi dáte za pravdu (na rozdiel od môjho manžela), že NAOZAJ potrebujem ďalší lampáš, veď takýto tvar ešte nemám! No čo aj manžel uzná je fakt, že večer si posedieť pri svetle sviečok a solárnych žiaroviek je úžasná romantika!

Kým vnútri domu mi neustále padá zrak na niečo, čo treba urobiť, dokončiť, umyť, oprať, ožehliť… balkón mi stelesňuje relax. Musí a hotovo. Aspoň tu si totiž môžem dať raňajky a sledovať pri tom motýle poletujúce na kvetoch v záhrade, vychutnať poobednú kávu a prečítať knihu bez pohľadu na riad v umývadle, aj večer, keď všetky detiská konečne zaľahnú, vypiť za pohárik vínka s mojim drahým.

A vlastne, o tomto to je. Všetky tieto drobnosti robia naše domovy krásnymi. Každý má iný štýl, iný vkus, trendy sa menia aj v bývaní a na každého v rôznej dobe rozličné veci pôsobia tak, že sa cíti útulne. No zo všetkého najviac som vďačná za to, že mám toto miesto s kým zdieľať. Aj za cenu toho, že nie je všetko len podľa mojich predstáv, že mi to deti rozhádžu alebo na niečo jednoducho nevyjde rozpočet.

Prajem vám krásne letné dni, nech už máte svoje „šťastné miesto“ kdekoľvek, hlavne si ho užívajte so svojimi drahými!

PS: ak vášmu oku lahodí to, čo môjmu, všetky tieto ľúbivé vecičky objavíte na www.favi.sk a www.bellarose.sk – napríklad pufy na sedenie, svetielka, coolové plechové cedule, nádherný porcelánový riad a… vlastne všeličo, čo vám len na um príde ;-)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.