Nedávno som v materskom centre narazila na krásnu veľkú knihu o včelách. Zarazil ma jej formát a tiež téma. Veď čo, prepánajána, sa dá malým deťom na toľkých stranách popísať o včelách?!

O to milšie som bola prekvapená, keď som knihu (viac-menej len z dlhej chvíle) otvorila.

Ako prvé ma zaujali nádherné veľké ilustrácie. Samozrejme som tu našla stavbu tela včely, takisto aké sú rôzne druhy včiel a ich úloha v spoločenstve.

Najväčším prekvapením pre mňa však bolo, ako všelijako sa od včiel dá premostiť na mnoho iného. Našli sa tu medonosné rastliny a tiež rôzne druhy ovocia a zeleniny – veď bez včiel by sme skutočne nemali ani tie!

Dozvieme sa, že najchutnejší z včelích výrobkov – med – má viacero druhov a rozmanité využitie.

Úplne užasnutá som ostala z dejepisných pikošiek a rôznych včelích rekordov. Vedeli ste, že Napoleon Bonaparte mal plášť posiaty včeličkami, vyšívanými zlatou niťou?

Keďže kniha je určená mladším čitateľom, dominujú v nej obrázky, textu je pomenej. Napriek tomu sme v nej našli množstvo informácií, ktoré sme doposiaľ nevedeli. Pestré obrázky zaujali aj najmladšieho, ktorý nadšene pomenúval, všetko čo poznal. Za seba teda môžem knihu len a len odporúčať! :-)

1 Comment on Včely

  1. Aj ja som na ňu nadabila v istom materskom centre :) a veľmi sa mi zapáčila,formát je krásny veľký,ilustrácie sú super …krásna kniha už ju máme doma :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.