Keď som pred polrokom objavila super knihu o matike, všimla som si, že majú z tejto edície aj knihu o prírodovede. Našťastie som ju nekúpila. Len toť nedávno som sa totiž dozvedela, že obe vyšli aj v češtine. Keďže matiku už máme, druhú som nekupovala, zato som sa však hneď vrhla na tú prírodovednú.  Skutočne sa oplatilo!

Kniha nesklamala, je plná krásnych kresieb, pútavého obsahu a opäť raz predstavuje deťom vedu z tej veselej stránky.

Nájdete v nej rôzne optické triky a ilúzie.

Ale tiež nákresy stavby kvetu či životný cyklus motýľa.

Deti sa dozvedia, že film sa skladá z množstva po sebe idúcich obrázkov a jeden si aj skúsia vyrobiť.

U našich ako prvá zabodovala kostra. Vystrihli ju a prišpendlili na korkovú nástenku. Potom skúšali aké všelijaké figúry dokáže otáčaním kĺbov urobiť. K tomu sme si zaspievali obľúbenú kostrovú pesničku a o zábavu bolo na hodnú chvíľu postarané :-)

Na knihe sa mi predsa len nepáčila jedna vec – podnadpis na obálke. Vraj kniha aktivít, „kterou úča nesmí vidět“. Kdeže, práve naopak! Pre učiteľky by to mala byť povinná literatúra! Veď aj v škole môže byť predsa trochu zábavy, no nie? :-)

2 komentáre on Veselá (prírodo)veda

  1. Vdaka, toto je super. Akurat sa venujeme ludskemu telu, tak sa po nej poobzeram. Zaujala ma aj pesnicka, hned rano pustim detom :)

    • Oplatí sa určite! Keby som mala nejakú províziu z týchto knižiek, už som asi milionárka :-D Ale som rada, autori si to zaslúžia a decká tiež ;-)
      Pesnička je prudko nákazlivá, strašne vlezlá melódia to je, keď si ju raz pustíme, spievame celý deň :-D ale naučili sa decká na nej názvy kĺbov v angličtine, dávame si to často ako rozcvičku, spievame a ukazujeme kosti, kĺby :-) Celkovo tieto super simple songs sú veľmi dobré pesničky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.