Toto leto akosi rýchlo ubehlo. Počasie bolo také všelijaké, a tak sa nám plány dosť pomenili. Čo už, aj horšie sa stáva :-) Tak aby nám nebolo smutno, prostredný synátor čosi kdesi klikol a vybehla mi na obrazovke ponuka zábavného parku v Poľsku. Vyzeralo to zaujímavo, tak sme si povedali, prečo nie.

inwald8

Zábavný park sa nachádza blízko Wadovic, od nás z Košíc to boli skoro štyri hodiny cesty. Vcelku dosť, ale čo už, už sme si zvykli, že tu na východe skapal pes :-) Cestu sme podivuhodne prežili len s troma zastávkami. Podľa predpovede sme čakali počasie pod mrakom, tak sme pre istotu zobrali bundy a dáždniky. Samozrejme bolo slnečno a minimálne 30 stupňov.

inwald11

Po hodine státia v rade pri jedinej otvorenej pokladni sme sa konečne dostali dnu. Nás dospelákov hneď zaujal park miniatúr. Všetko v ňom bolo ozaj perfektne spracované, radosť prezerať! Deti ale samozrejme trielili k prvému kolotoču – pirátskej lodi. Ono to zdola vyzeralo v pohode, ale tí, ktorí sa zúčastnili (ja kolotočový strachopud nie :-)) vraveli, že mali čo robiť, aby udržali žalúdok na svojom mieste. Takže sa im aspoň nechcelo ísť na druhé kolo a mohli sme si popozerať oné miniatúry.

inwald1

Veľmi sa mi rátalo, že väčšiny exponátov sa dalo dotýkať, pri každom bol popis a tak sme sa aj čo-to zo sveta dozvedeli.

inwald

Deckám sa najviac páčila železničná stanica Český Tešín, kde premávali 4 modely vláčikov.

inwald2

Po ľahkom obede si to deti zamierili do zeleného bludiska, kde mi prišlo trochu nevoľno z predstavy, že nevieme nájsť cestu von. Nakoniec sme ju predsa len našli a mohli sa zaradiť do kilometrového radu na autíčka. Nedočkavejšia časť výpravy uprednostnila kratší rad na mega šmýkalku.

inwald4

No a ja, úbohá matka 20 mesačného dieťaťa, ktoré nemohlo na nijakú z atrakcií, som to mohla zdiaľky fotiť. Našťastie sme objavili veľké pieskovisko a hoci to skutočne bola jediná atrakcia pre dieťa v tomto veku, ukázalo sa, že mu to fakt stačí. Hlavne, že to pieskovisko čo máme za domom mu je ukradnuté… veď naň netreba zaplatiť štyridsať eurové vstupné :-)

inwald3

Druhým sektorom parku je stredoveký hrad. Musím povedať, že táto časť ma veľmi príjemne prekvapila. Prišli sme práve v čase, keď vychádzal z jaskyne drak, čo chrlí oheň a paru. Urobený je tak realisticky, že deti len tak jačali :-) Nakoniec drak zaspieval pesničku a stiahol sa späť do jaskyne a my sme mohli pokračovať v prehliadke.

inwald6

Hrad síce nie je „ozajstný“, len postavený pre účely zábavného parku, vyzerá ale skutočne dobre. So všetkým čo k nemu patrí. Napríklad sme konečne videli previt :-) O tom nám na bežných hradoch stále len rozprávajú, ale nikde sa zo stredoveku nezachoval až dodnes.

inwald5

Na hradnom nádvorí sa všetky deti vopchali do klietky hanby a my sme si konečne mohli vychutnať šálku kávy.

inwald7

Pod hradom sú domčeky, v ktorých predvádzajú rôzne remeslá – hrnčiarstvo, tkanie kobercov, či kutie železa v peci.

Ďalšou časťou je svet dinosaurov. Opäť musím uznať, že veľmi pekne spracované, dinosaury s názvami aj popismi a okolo nich rôzne atrakcie.

inwald10

Lanové preliezačky rôznych náročností, lezecká stena, trampolína a – samozrejme – pieskovisko! :-) Tentoraz aj so „skamenelinami“, ktoré si tam mladí objavitelia mohli vykopať.

inwald9

Vybláznili sme sa naozaj do sýtosti, odchádzali sme, keď park o ôsmej večer zatvárali. Okrem toho, čo sme navštívili my, sú tam ešte ďalšie dva pavilóny – zoo a veľká oddychová časť, záhrada, ktorá pri pohľade zhora tvorí portrét Jána Pavla II. Lístok sa dá kúpiť dvojdňový, ale keďže urobiť si výlet sme vymysleli na poslednú chvíľu, už sa nám nepodarilo zohnať v blízkosti ubytovanie, tak sme druhý deň vstupenky nevyužili. Zábavy by tam ale určite bolo na tie dva dni dosť.

inwald12

Na záver musím povedať, že hoci som úplný hejter zábavných parkov, tu som si to vcelku užila. Hlavne preto, že to neboli klasické kolotoče, ale veľmi dobrý mix všetkého možného. Strava aj káva super, čisté WC aj miestnosti pre matky s deťmi. Takže za nás – Inwald park odporúčame! :-)

 

 

2 komentáre on Zábavný park Inwald

  1. Dobrý den, chtěl bych se zeptat, zda do dinpoarku můžou psi.
    Děkuji.

    S pozdravem
    Tomáš Svoboda

    • Dobrý deň Tomáš, bohužiaľ Vám odpovedať neviem, ale ak si dobre spomínam, žiadneho psíka som tam nevidela. Logicky mi takisto pripadá, že by nebolo vhodné ho tam vodiť, je to rušné miesto, asi ani on sám by sa tam necítil dobre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.