Pred nejakým časom som dostala parádnu sadu laserom vyrezávaných zvieratiek. Drevené vecičky extra milujem, tak som bola vytešená nesmierne a rozmýšľala som, čo s nimi s deckami podnikneme.
juzna_amerika_03

Na nete som našla túto krásnu predlohu – mapu s výskytom rôznych živočíchov. No predsa som sa hecla ešte trochu viac a vyrobila deťom kartičky, aj so slovenskými menami.

juzna_amerika_02

Do práce sme zapriahli našich najlepších kamošov – tlačiareň, laminovačku a rezačku – a dielo bolo na svete.

juzna_amerika_04

Mohli sme sa pustiť do hľadania, pomenovávania, párovania…

juzna_amerika_05

Keď bolo všetko spárované, dali sme si debatu o tom, ktoré z týchto zvierat žije aj u nás. Hm… a prečo? V čom sa líšia od európskych živočíchov? V čom sa líši podnebie Južnej Ameriky od podnebia Európy? Čo je to prales a ako sa líši od nášho lesa?

juzna_amerika_06

Vyvŕbila sa z toho veľmi plodná debata, bola som sama prekvapená. Až tak, že som zabudla navariť obed :-) Nič to, navarila som o čosi neskôr – zatiaľ čo sa decká hrali na leňochody. Tie zo Zootopie pravdaže :-)

Týmto sa chcem veľmi pekne poďakovať Miške z www.rastiemeprezivot.sk za perfišný darček. A pre vás, ktorí ste sa dočítali až sem, mám darček ja :-) Kartičky so zvieratkami Južnej Ameriky si môžete stiahnuť, vytlačiť, zalaminovať a tešiť sa z nich so svojimi ratolesťami :-)

Krásne jesenné dni prajem!

4 komentáre on Živočíchy Južnej Ameriky

  1. toto je super, kazdy den cakam, co nove pridate, lebo je mi vase „tvorenie a ucenie“ velmi blizke a toto je spickove :-)

    • Fíha! Ďakujem za komentár :-) Som potešená aj šokovaná zároveň :-) Sotva som si zvykla, že to tu niekto vôbec číta, už sa dozviem, že niekto dokonca na moje články čaká! Fúú, to je iný level! Vďaka, budem sa snažiť nesklamať ;-)

  2. Uuuuuuzasne! Obdivujem hecnutie sa. Ja to teraz vobec nedavam. Zijem si v dakej svojej ulitke. A dakujem krasne za moznost vyuzitia vasich karticiek. Mozno sa hecnem aj ja :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.