Ďalší mesiac uplynul ako voda a ja zase sadám k triedeniu fotiek.

Aj vďaka teplému počasiu sme takmer celý mesiac strávili prevažne vonku, v záhrade, medzi kvetmi. Prvý raz odkedy bývame v dome som sa dostala aj k sadeniu kvetov, doposiaľ popri inej práci nevyšiel čas. Síce ešte nie do nejakého uceleného celku, skôr impulzívne som vysadila, čo sa mi zapáčilo, s tým, že „doladíme detaily“, keď dokončíme úpravy terénu. No aj tak – keď vidím, ako to všetko postupne pučí a kvitne, som veľmi vďačná a šťastná, že aspoň čo-to tu už máme.

Aj keď záhrada vyžaduje kopec času a starostlivosti, som veľmi rada, že túto možnosť máme. Ranná káva na terase medzi kvetinami chutí celkom inak :-)

Okrem kvetov, ktoré majú čisto dekoratívnu funkciu, sme nezabudli nazbierať divo rastúcu bazu a nasušiť si z nej na zimu. A zakvitla dokonca aj jedna bazička, ktorú sme vysadili na našej záhrade.

A na deň matiek som od najstaršej dostala nádhernú kytičku šípových ruží.

Deti si tiež užili pekného počasia do sýtosti – najmladší v pieskovisku, starší všakovakým vyrábaním z dreva, všetci dokopy pomáhaním pri sadení, polievaní a trhaní buriny. Za usilovnú prácu čoskoro prišla aj odmena – domáca, chrumkavá reďkovka! Okrem toho začali rodiť jahody a už sme stihli jednu pokusnú fľaštičku džemu navariť – fakt, v máji!

Učenie sa nieslo hlavne v duchu biológie a geografie, a pomedzito trocha hudby. A samozrejme veľa, veľa kníh.

Posledný májový týždeň nás poctili návštevou kamaráti až z hlavného mesta. Dve mamy a päť detí, isto chápete, že vínečko nesmelo chýbať :-)

Ako sa hovorí, máj je lásky čas a ja som práve v tento čarovný mesiac odštartovala tohtoročnú svadobnú sezónu spolu s Viki a Peťom. Všetko mali prichystané tak krásne, jedna radosť fotiť! Keby všetky svadby prebiehali takto romanticky a krásne, vôbec by som sa nesťažovala :-)

Mladomanželom samozrejme želám nádherný spoločný život a vám všetkým krásne, šťastné dni!

1 Comment on Máj – lásky (a kvetov) čas

  1. Vínečko, vínko, občas musí byť. Pozdravujem a štrngám na zdravie mojej najobľúbenejšej blogerke! ?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.