„Mamiiii, ja neviem zaspaaať!“ Poznáte to? Ak áno, možno vám pomôže, čo pomohlo nám. 

Klasické uspávanky či rozprávky boli fajn, ale často krát to nemalo konca-kraja, lebo deti text počúvali, vnímali, mozog pracoval a častokrát sa po hodine počúvania ešte stále prehadzovali v posteli. Väčšinou museli byť skutočne veľmi unavené, aby pri rozprávke zaspali.

Kdesi v počítači som raz vyhrabala rôzne zvuky z prírody – vtáčiky, žblnkajúci potok. Povedala som si, že skúsime a -zabralo! Mladší Š. si dodnes pred spaním pýta zapáliť soľnú lampu a pustiť „vtáčikovú hudbu“. :)

Menší problém je, že netuším odkiaľ to vlastne doma máme :) Na internete je ale našťastie všetkého dosť. A tak aspoň pre inšpiráciu, tieto dva weby, ktoré sme si najviac obľúbili:   

rain.simplynoise.com/
V jednoduchosti je krása – žiadna podmazová hudba, len dážď. Tak realistický, že som dostala chuť uvariť si teplý čaj a zabaliť sa do deky. Môžete si dokonca navoliť jeho intenzitu, či pridať hromy a vo chvíli máte doma parádnu búrku.

ambient-mixer.com/
Tuto je naopak možností viac. Nájdete tu rôzne zvuky, ako prírodné, tak aj ľudské hlasy, či inštrumentálnu hudbu. Takisto s veľkou mierou možností ako si melódiu upraviť podľa svojej nálady a preferencií. Našim aktuálnym uspávacím hitom sú sovy :)

Tak teda príjemné relaxovanie a sladké sny! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.