Už o mesiac tu máme Vianoce, nazývané aj najkrajšími sviatkami roka. V kresťanskej tradícii im predchádza obdobie adventu, radostného očakávania.

S nástupnom vychytávok typu adventné kalendáre z lacnej poľskej čokolády sa ani toto obdobie neobišlo bez komerčnosti. No nikdy nie je neskoro vrátiť sa k základnej myšlienke. Bez ohľadu na náboženské presvedčenie, môžeme si v tento predvianočný čas dať malé rodinné predsavzatie, tráviť viac hodnotného času spolu. Hoci len pri jednej drobnej aktivite denne.

Odkedy som v roku 2012 prvý krát napísala článok o našom adventnom kalendári „bez cukru“, aktivitky z neho si stiahlo už ozaj veľké množstvo ľudí. A keďže dodnes ho denne sťahujete, povedala som si, že by si zaslúžil trochu oživiť.

Vytvorila som teda nový, ktorého cieľom je, ako už som spomenula, navodiť príjemnú atmosféru celej rodine pri spoločných činnostiach. Obsahuje 32 aktivít, aby ste si mohli vybrať podľa veku detí a rodinných preferencií. Lebo chápem, že nie každému sadnú všetky nápady. Prípadne ho môžete začať používať už od tejto nedele – rímsko-katolíckeho začiatku adventu.

Urobila som dve grafické prevedenia – modrý a svetlý – úspornejší na tlač. Úlohy sú v oboch rovnaké, vyberajte, ktorý dizajn sa vám viac páči.

Svetlá verzia – klik sem.
Modrá verzia – klik sem.

Advent nemá byť o dennom pojedaní sladkostí, strávme ho radšej spolu. A verte mi, deťom v pamäti dlhšie ostanú zážitky zo spoločných aktivít, než chuť cukru.

Majte krásny predvianočný čas!

3 komentáre on Adventný kalendár pre príjemné rodinné očakávanie Vianoc

  1. Ďakujeme, keďže mamina je tak vytazená, že tento rok nestihla napísať vlastné,tak som si dovolila aj potiahnuť ten Váš.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.