Máte doma bábo a chcete ho zoznamovať so zvieratkami? Tak teraz zbystrite :-) Dnes bude reč o krásnej knihe pre najmenších.

Pred nejakým časom ma oslovila pani Petra, autorka knihy pre najmenších s názvom Deň s kamarátmi na farme. Teší ma, že na poli detských kníh pribúda aj slovenskej tvorby a nemusíme sa spoliehať len na preklady. Tak sme sa teda dohodli, že si knihu pozriem.

Už keď prišla, prekvapil ma veľký formát. Ozaj som nečakala knihu takého rozmeru :-) Považujem to však za veľké plus, pretože vďaka väčšiemu formátu je obrázky dobre vidno a dieťatko si môže podrobne prezrieť aj detaily fotografií. Kniha je vytlačená na pevnom odolnom kartóne, teda vhodnom pre ešte trošku nemotorné detské rúčky.

Ak ste už niekedy listovali detskými knižkami tak istotne viete, že zvieratká v nich bývajú znázornené všelijako. Kreslené, s veľkými ľudskými očami, v rozličných, nie vždy reálnych farbách. Pritom najlepšie pre batoľa je najprv vidieť svet reálny, taký, aký je. Veď u babky na dvore isto nikdy nestretnú modrého zajačika s klobúkom na hlave.

Presne z tohto dôvodu autorka leporela vybrala do knihy veľké, reálne fotografie domácich zvierat na bielom pozadí. Na každej stránke jedno. Dieťa sa tak pekne jedno po druhom zoznámi s obyvateľmi farmy.

Ku každému zvieratku je na protiľahlej krátky komiksový príbeh o tom, čo ktoré zvieratko asi počas dňa zažíva. Tu priznávam, že som miestami dvihla obočie, pretože háčkovaný macko Tobi by v realite istotne nestrihal ovce, všakže. Dá sa to však odpustiť :-) Predpokladám, že macko bol v knihe použitý kvôli tomu, že predstavuje bežného detského „mojkáčika“ a tvorí akési spojítko medzi detským a veľkým, dospeláckym svetom.

Ku knihe bol vydaný aj veľmi pekný bonus – kartičky na priraďovanie. Dá sa s nimi vyhrať veľmi pekne. Prvým stupňom môže byť priraďovanie zvieratka k jeho tieňu, druhým zas priradenie srsti k jej majiteľovi. Napokon s väčšími deťmi si ich môžete zahrať aj ako pexeso, či so všetkými naraz ako pexetrio.

A teraz najlepšie na koniec! Keďže moje deti sú už predsa len trošku viac odrastené a hoci sa nám kniha veľmi, veľmi páči, rozhodla som sa, že sa podelíme a urobíme radosť nejakému nášmu menšiemu kamarátovi.

Zapojiť sa môžete tu, na facebooku alebo aj na instagrame – stačí do komentára napísať, že sa vám páči a chcete si ňou doma obohatiť knižnicu, alebo komu by ste ju venovali. Zdieľanie na sieťach poteší, nie je však podmienkou. Víťaza vyžrebujeme vo štvrtok 28.2. večer.

A kto nevyhrá, môže si knihu aj pexeso kúpiť priamo od Petry cez jej webku http://mackotobi.sk alebo vo svojom obľúbenom kníhkupectve :-)

 

 

5 komentárov on Deň s kamarátmi na farme

  1. Potesila by nasu Anicku 1,5 rocnu a by pocakala este na nasu mesacnu dcerku, Marusku.

  2. No knižočka by potešila moju Lucku, práve takéto knižky sú momentálne u nás v kurze.

  3. Veľmi-preveľmi by potešila moje deti doma aj v Lietajúcom balóne (miniškolka).
    Mamina 5tich detí a učiteľka 10tich detí v detskom centre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.