Po nečakane veľkom úspechu predošlého článku o knihe Poznaj – Príroda, pridávam rovno druhý, o knihe z rovnakej edície, tentoraz ale zameranej čisto na zvieratká.

Na to, že ide o knihu z tej istej edície, trochu ma prekvapilo, že vyzerá inak – má vatovanú väzbu a štýlovo trochu odlišné obrázky.

Kým kniha Príroda má všetky obrázky kreslené, v tejto nájdeme kombináciu fotiek a kresieb.

Úplne najväčším trhákom je u nás už vnútorná strana obálky. Keďže je na nej vykreslených viacero zvieratiek, drobec najprv rituálne na všetky ukáže, pomenuje a až potom môžeme listovať ďalej.

Zvieratká sú rozdelené do kapitol podľa toho, kde žijú, na „Doma“, „V tvojom okolí“ a „Ďaleko“. Vcelku kreatívne delenie, ale keďže kniha je určená najmladším čitateľom od 2 rokov, myslím, že veľmi primerané a zaujímavé.

Celkovo je kniha (vzhľadom na nižší odporúčaný vek) písaná jednoduchšie, stále je tu však dostatok informácií. Napríklad sme sa dozvedeli, že leňochy zliezajú zo stromu len na to, aby sa vykakali! Chápete, že práve túto informáciu si deti zapamätajú najviac, že? ;-)

Na každej stránke je aj otázočka týkajúca sa príslušného textu či obrázkov, čo je veľmi dobrý základ pre neskoršie čítanie s porozumením.

Celkový dojem je teda opäť dosť dobrý na to, aby si kniha zaslúžila bývať v našej polici :-) Vydáva ju vydavateľstvo Svojtka, predáva napríklad Martinus.

Krásne letné dni!

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.