Ako som už spomínala, pod stromčekom sme tieto Vianoce mali samé superské hry. Tak a toto je ďalší náš favorit, tentoraz pre najmladšieho.

Ak poznáte výrobcu hier Mindok, tak isto viete, že z ich dielne pochádzajú mnohé logické hry pre jedného. Pre jedného! Chápete? K takejto hre stačí len jedno jediné dieťa, nič viac. A ak máte detí doma viac, tak tiež viete, že viac detí pri jednej hre väčšinou znamená problém. Takže jedno dieťa pri jednej hre logicky znamená

– žiadne súperenie
– žiadne prehrávanie
– žiadne hašterenie, kto pôjde prvý

a k tomu ako bonus – čas na teplú kávu v tichu!

Hra Zámocké schody je určená pre menšie deti, od cca 4 rokov. Očarila nás na prvý podľa, keď sme ju videli u kamarátov. Napokon som sa rozhodla, že ju nutne potrebujeme aj domov. A ozaj má úspech.

Je prispôsobená detským rúčkam, tvoria ju drevené dieliky, ktoré predstavujú hrad a dve figúrky – princeznú a rytiera.

Ku kockám je knižka úloh. Podľa nej si dieťa postaví základnú scénu, rozloží figúrky a hore má tiež nakreslené, ktoré dieliky má pri stavbe použiť.

Cieľom je dopraviť rytiera ku princeznej pohodlnou cestou, bez toho, aby spadol alebo sa stavba zosypala. Teda môže ísť len rovno alebo po schodoch.

Úlohy sú zoradené v niekoľkých obtiažnostiach, od celkom ľahkých po náročnejšie, ktoré zaujali aj našich veľkáčov.

Ak by si dieťa načisto nevedelo dať rady, zo zadnej strany úlohy nájde riešenie.

Hra trénuje priestorovú predstavivosť, zručnosť aj logické myslenie a je naozaj veľmi pekne spracovaná. Aj keď káva nie je súčasťou balenia, je to presne ten typ hry, ktorú sa oplatí vytiahnuť, keď je kríza a mamička nutne potrebuje trochu času osamote. Lebo toto dieťa na obrázku poobede nespáva od svojich 15. mesiacov. To len aby sme si rozumeli ;-) Takže ak vás stihol podobný osud, vrelo odporúčam tieto hry pre jedného. A ak máte ďalšie super tipy, sem s nimi, vyvážim ich zlatom!

 

 

1 Comment on Zámocké schody

  1. O hrach pre jedneho som netusila ale super, dobre vediet :). Nie je to ale len zabava na prvy krat? Bavi to dieta hrat viackrat? Rada si precitam recenzie na dalsie ktore mate/poznate.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.