Keď som ako puberťáčka zúfalo bojovala s extra mastnou pleťou, ani vo sne by mi nenapadlo, že raz budem odborníčka na kadejaké krémiky. Ale vekom sa mení kadečo… A tak sa aj z mojej mastnej pleti postupne stala čoraz suchšia, až sa občas vyskytnú chvíle, že bez krému sa ani deň nemôže začať. Vodičky proti lesknúcej sa mastnej pleti vystriedali krémy, a to hneď niekoľko.

Keďže so suchou pleťou som veľmi skúsenosti nemala, hľadanie vhodnej starostlivosti bol pre mňa pokus-omyl. Niečo mi sadlo, niečo nie, niečo som musela po prvom použití podarovať. Keď som konečne našla krém, ktorý mi vyhovoval, dostala som túto mandľovú dvojicu od Weledy.

Priznám sa, najprv som sa obávala. Po tých rozličných pokusoch som vedela, že to vôbec nemusí vyjsť. Predstava červenej svrbiacej tváre ma vcelku desila. No predsa len, s Weledou som už nejaké skúsenosti mala, takže vedomie, že ide o prírodnú kozmetiku a „čistým“ zložením ma upokojovalo a rozhodla som sa dať šancu najprv čistiacemu mlieku.

Doposiaľ som používala len odličovacie pleťové vody, takže toto bola pre mňa zmena. A neuveriteľne príjemná! Sama som bola prekvapená, ako jemne pôsobí a asi prvý raz som si večerné čistenie pleti doslova užila. Na druhý deň bola pleť úplne v pohode, takže nasledujúcich pár dní som čistice mlieko používala ďalej, až som si naň zvykla natoľko, že som ho začala uprednostňovať pred doterajšou pleťovou vodou. Má veľmi príjemnú textúru a ako bonus vonia po mandliach. Ozajstných! Vôňa je úplne jemnučká, nevtieravá, presne ako to na prírodnej kozmetike milujem.

Vyskúšala som teda aj mandľový pleťový krém. Už len kvôli tej vôni :-) Pretože aj tento vonia úplne rovnako. Najprv som ho skúsila večer, ale teraz ho už používam ráno, na každý deň, aj pod makeup. Má rovnako príjemnú textúru a mojej suchej pleti vyložene sedí. Možno dokonca o čosi viac, ako ten predošlý. Je ľahký a vôbec po ňom neostáva mastný pocit, čo takisto mimoriadne oceňujem. V kombinácii s čistiacim mliekom je to úplne dokonalý pocit.

Do tretice sa mi ušiel ešte jeden darček – výživný krém Skin food. Ako názov napovedá, je to ozaj dobrá dávka výživy pre pokožku. Krém je hustý a ťažší, dať si ho na tvár som nenabrala odvahu. Zato sa mi úplne geniálne osvedčil ako nočná kúra na nohy a kolená. Tie mávam stále na môj vkus príliš suché a už pri prvom použití tohto krémika som cítila zlepšenie. Po dvoch-troch aplikáciách bola pokožka viditeľne mäkšia a hladšia. Paráda! Leto môže prísť! :-)

Tento skin food podľa mňa nie je na každý deň, ale oplatí sa ho mať doma. Okrem nôh som ho skúsila aj na suché ruky po jarnom presádzacom maratóne v záhrade a stačilo si ho dať jediný raz a presušené ruky boli opäť v poriadku. Vonia po bylinkách, najmä harmančeku, takže opäť paráda.

Za seba môžem povedať, že som tak spokojná, že som sa skrátka musela o radosť podeliť :-) Weleda je jednoducho top, čo sa prírodnej kozmetiky týka. Ak vás aj netrápi suchá pleť ako mňa, istotne si máte z čoho vyberať.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.