Čo sa týka kozmetiky, som skôr minimalista a konzervatívec :-) Nerada skúšam nové veci, zvlášť, ak si nie som istá ich zložením. Nie som zástancom kozmetických chemikálií a tiež ma zakaždým srdce bolí, keď do komunálu vyhadzujem plastový obal.

Presne z týchto dôvodov ma oslovila značka Soaphoria. Stoja za ňou šikovné slovenské ruky, dokonca východniari! :-) Používa čisto prírodné ingrediencie, žiaden chemický koktejl a ako skvelý bonus, berie ohľad aj na životné prostredie. A to od výroby samotnej až po spracovanie prázdnych obalov.

Tie totiž môžete výrobcovi dokonca aj vrátiť na ďalšie plnenie a okrem dobrého pocitu získate aj zľavu na ďalší nákup. Mnohé výrobky sú balené do skla, niektoré do papiera, no aj tie, ktoré sú balené v plastových nádobách sú plne recyklovateľné. Zaujalo ma tiež, že si výrobca dal záležať aj na takej drobnosti ako sú etikety a takisto využíva odbúrateľné materiály či už ide o samotný materiál etikiet alebo dokonca tlačiarenské farbivo.

Ja som sa rozhodla vyskúšať zopár výrobkov, ktoré má v ponuke eshop Biodiacelia. Skúsila som mydlo, tuhý dezodorant, sprchový krém a telovú manu.

Hneď ako prvé po doručení balíčka ma milo prekvapilo samotné balenie. Vedela som, že objednávam výrobky v sklenených obaloch, takže som očakávala kopec bublinkovej fólie, o ktorej som dúfala, že bude aspoň znovupoužitá z niečoho iného. Balíček bol však vyplnený kompostovateľnou drevenou vlnou a prelepený papierovou lepiacou páskou :-) Všetko dorazilo v úplnom poriadku, krásne a voňavé.

Hneď ako prvé som chcela vyskúšať telovú manu. Netušila som, čo si pod tým slovom predstaviť :-) Vybrala som si vôňu poľných kvetov, rovnako v tej istej vôni aj sprchový krém. V oboch prípadoch ma prekvapila intenzívna vôňa. Dcéra sa hneď chytila a sprchový krém začala používať aj ona. Pocit na tele je z neho úplne úžasný a po večernom sprchovaní nám teraz vonia celý dom :-) No napriek tomu, že nemám rada silné vône a táto je silná dosť, nie je nepríjemná, pretože ju tvoria len esenciálne oleje. A tie veru môžem :-)

Ale späť k tej telovej mane. Je to čosi ako tuhší telový krém, dosť v ňom cítim prítomnosť bambuckého a kakaového masla, ktoré sú špecificky husté a tuhé. Nie je to teda niečo na každodenné používanie, ale zato na poriadne vyživenie suchej pokožky je to geniálna záležitosť.

S tuhým krémovým dezodorantom som doposiaľ nemala skúsenosť. Vybrala som ho pre dcéru, ktorá už ako správna pubertiačka potrebuje svoje „voňatká“ a ja ako správna biomatka si chcem byť istá, že ako prvé nezačne hneď používať kadejakú chémiu :-)) Aplikácia je trošku zaujímavejšia, ako pri klasických „guľôčkach“, treba si na to zvyknúť. Aj konzistencia je akoby mierne zrnitá. No vôňa je veľmi príjemná, nevtieravá a vydrží prekvapivo veľmi dlho.

Napokon zo zvedavosti som vzala aj mydlo. Mydlá si zvyknem vyrábať aj sama, ale akosi na to v posledných týždňoch nebolo času, takže domáce zásoby sa minuli. Toto zeleno-priesvitné mydielko ma zaujalo, pretože takéto si doma vyrobiť neviem :-) Jeho vôňa je jemnučká a pokožku nezanecháva napnutú, ako to niektoré mydlá zvyknú robiť.

Za seba teda môžem konštatovať absolútnu spokojnosť. Som rada, že som dala šancu novinkám, vybrala som si veľmi dobre :-) A tiež sa veľmi teším, že na Slovensku máme takýchto šikovných ľudkov a úprimne im želám veľa úspechov v ďalšej práci.

 

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.