Naše tohtoročné prázdniny sa odohrávali doma z viacerých dôvodov. Musím ale povedať, že sme si takto mohli skvelo vychutnať naše prvé celé leto v dome – pieskovisko, bazénik, záhradka, večerné vínko pri zapadajúcom slnku… A cez víkend sme mohli vyrážať na výlety, spoznávať okolie.

Zemplínska šírava je pojem známy, menej známa je už asi dedinka menom Vinné. Práve do nej sme sa vybrali na prieskum.
Náš výlet sme začali vymáčaním nožičiek v jazere :)
DSC_7380-copy
Potom mamka s ockom riadne makali, aby sme si celé jazero oboplávali na vodnom bicykli (alebo ako sa to volá :)) Veľmi milý ujo ešte detičkám zapožičal aj krásne záchranné vestičky (deti to samozrejme ocenili a celý čas frflali, že sa v nich potia :))
DSC_7391-copy
No a potom hurá na túru – hľadať Viniansky hrad. Celá cesta tam ide do kopca, ale v lese bol príjemný vzduch a zvládli sme to aj s deťmi za cca hodinku
DSC_7399-copy

Cestou lesom náš trojročný dal pamätnú vetu. Štverali sme sa na kopec, už sme boli tesne pod hradom, deti unavené a dcérka sa ma pýtala „Mami a bude na hrade aj princezná?“ Tak čo už, nebudem dieťaťu klamať… „Nie Kajka, nebude, princezná tu žila veľmi dávno, teraz už nežije“ Na to sa mladší posadil na zem, založil ruky a s výrazom absolútneho znechutenia zavesil „Tak načo tam ideme keď princezná je mŕtva??!!“

DSC_7400-copy

Nakoniec sme sa predsa len dostali až k hradu… ehm, zrúcanine :) Na moje prekvapenie, práve v tom čase hrad rekonštruovali, plátali diery, naozaj klobúk dolu pred touto snahou. Ľudí tam bolo pomerne dosť, hrad je relatívne malý, ale ten výhľad skutočne stojí za to.
DSC_7404-copy
DSC_7420-copy
DSC_7409-copy
DSC_7418-copy
DSC_7431-copy
(žeby tam niekde predsa bola schovaná princezná? :-) )
Takže ak ste z východu, alebo sem náhodou zavítate, toto môže byť tip ako stráviť nedeľu s rodinou v prírode :)

Prajem krásne dni!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.