Vrámci našej aktuálnej jesennej témy sme sa včera rozprávali aj o tom, ako sa v jeseni správajú zvieratá. Že niektoré si chystajú zásoby, niektoré zimu prespia a že vtáky napríklad od nás odlietajú do teplejších krajín. Vybrala som teda najznámejšie vtáky, ktoré sa u nás vyskytujú a deti ich poznajú a určovali sme, ktoré z nich stretávame aj v zime a ktoré naopak odlietajú.

vtaky1K. si obrázky vtákov najprv vystrihla. vtaky2Potom si na papier napísala „odlietajú“, na opačnú stranu zas „neodlietajú“ a začali sme vtáky menovať a triediť. Keď bolo hotovo, obrázky nalepila a dopísala im aj mená. vtaky3

K tejto téme dávam ešte do pozornosti zaujímavý projekt, vďaka ktorému môžeme sledovať pohyb orlice Aničky na tejto stránke. Je celkom fascinujúce sledovať takú migráciu vtákov „naživo“. Pre porovnanie je na stránke aj mapa z minulého roku, čo robí vec ešte zaujímavejšou. Ako to, že nejde rovnakou cestou, ale trafí na rovnaké miesto? :) Príroda je naozaj úžasná a plná prekvapení :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.