Hoci na knihy miniem počas roka pomerne významnú sumu peňazí, priznám sa, že detské časopisy som doposiaľ neriešila vôbec. Sporadicky sa u nás objavovali, keď ich od niekoho decká dostali darom, ale sama som ich akosi nevyhľadávala. Až doteraz.

Koncom minulého roka, keď som pred Vianocami rozmýšľala nad darčekmi pre deti, mi napadlo, že také predplatné nejakého časopisu by mohol byť fajn nápad. A tak som vybrala českú Rozmarýnku a slovenský Stromáčik. Myslím, že výber sa dobre vydaril, deti sú nadšené a vždy sa nesmierne tešia, keď v schránke nájdeme obálku s novým vydaním. :-) Takto máme Vianoce vlastne po celý rok!

Ak Stromáčika ešte nepoznáte, nech sa páči, zoznámte sa! Časopis je špeciálny tým, že ho vydáva environmentálna neziskovka a teda aj tematicky je orientovaný na prírodu, jej spoznávanie a ochranu. Je vytlačený na pevnom, recyklovanom papieri a bez reklám. Preto tá vyššia cena. Kvalitka skrátka niečo stojí, ale oplatí sa.

Každé číslo je zamerané na určitú tému. Napríklad to aktuálne sa zaoberá vtáčikom – hýľom obyčajným.

Na prvých stranách deti čaká príbeh, v strednej časti zas konkrétnejšie „vedecké“ informácie, a po nich nasleduje kvíz, koľko sme si o zvieratku zapamätali.

Okrem zvieratiek sa tento ročník zaoberá národnými parkmi Slovenska – v každom čísle sa dozvieme o jednom z nich. Nájdu sa tu aj rozličné hry, tvorivé nápady, hádanky, vyfarbovačky, najmladší synček zásadne ako prvú listuje stranu s hľadaním rozdielov. :-)

Za mňa teda spokojnosť maximálna, lepšie som nemohla vybrať. :-)

Za normálnych okolností by som sa asi pochválila na facebooku či instagrame, no dnes sa stala úplne nečakaná vec a preto som si povedala, že aj článok si to zaslúži. Do schránky nám totiž prišla veľká obálka a v nej – komplet celý minulý ročník Stromáčikov! Len tak, zadarmenko! Že waw! Myslím, že deti mali Vianoce práve dnes :-D V liste, ktorý bol priložený, sa písalo, že je to valentínsky darček pre nás, predplatiteľov. No získať ho môžete aj vy ostatní. Až do vypredania zásob teraz môžete k ročnému predplatnému získať celý minulý ročník grátis. Mrknite na stránku stromu života a objednávajte chytro hneď, nech sa vám ujde :-)

Príjemné čítanie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.