Odkedy som tieto rozkošnosti objavila na Pintereste, nedajú mi pokoja. Záhradu síce máme pomerne veľkú, takže nie žeby som sa nejak nudila, no toto je úplne iný level!

Jednu kvetináčovú mini záhradku sme už vyrábali pred troma rokmi, ale skalné ruže sa medzitým poriadne rozrástli a museli z kvetináča von. Plánovala som si urobiť pred domom skalku, no nakoniec sa veci vyvŕbili celkom inak a skalka sa ocitla inde a zďaleka ešte nie je hotová.

Ako tréning na tú „ozajstnú“ sme si včera vyrobili interiérovú verziu so sukulentmi.

A samozrejme kedy môžem, zbieram inšpirácie po internete. Niekedy sa nestačím diviť, aké krásne výtvory to ľudia navyrábajú z úplne obyčajných, bežných vecí. Chcela by som mať takúto fantáziu!


Zdroj: https://theownerbuildernetwork.co/landscaping-and-gardening/fairy-gardens/#!fancybox/8131af18/Fairy-Garden-Ideas-10.jpg

Poďte do toho tiež! Práca s hlinou upokojuje, presádzanie kvetiniek a aranžovanie je neskutočný relax. Aj decká budú mať radosť. Zapojte ich do práce a popustite uzdu fantázii!

Zdroj: http://www.instructables.com/id/DIY-Mini-Garden/

Sukulenty sú na takéto pestovanie ideálne. Vybrať si môžete z interiérových aj exteriérových druhov. Vytvoriť môžete celkom malinkaté záhradky, aj veľké záhradné diela.

Zdroj: http://gardeningsteps.com/gallery/fairy-gardening/#

Tak teda, hurá do tvorenia! Užite si proces a keď budete mať hotovo, pochváľte sa, veľmi sa vašim fotkám poteším :-)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.